Студенти-маркетологи ЦНТУ долучилися до громадської ініціативи з контролю якості продуктів у торгових мережах
Щороку студенти університету проводять громадський моніторинг продуктів харчування у супермаркетах міста та області. Мета цієї роботи — визначити:
- торгівельні мережі, які сумлінно дотримуються вимог законодавства, забезпечують якість і безпечність продукції та поважають права споживача;
- магазини, де фіксуються суттєві порушення, пов’язані з маркуванням, умовами зберігання або іншими аспектами реалізації товарів.
Польові дослідження проводяться безпосередньо в торгових залах: студенти аналізують маркування, терміни придатності, наявність обов’язкової інформації, правильність викладки та дотримання санітарних вимог. Така робота сприяє розвитку практичних компетентностей, відповідального ставлення до прав споживачів і формуванню активної громадянської позиції.
Важливо, що стейкхолдером кафедри маркетингу та економічної теорії є Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області — П’яничук Ігор Миколайович.
Головне управління Держпродспоживслужби надає кафедрі методичну, консультативну та практичну підтримку як у проведенні навчального процесу, так і в організації щорічних студентських моніторингів. Завдяки такій співпраці дослідження набувають професійної глибини, а студенти отримують можливість працювати з реальними інструментами контролю якості товарів.
Матеріали студентських моніторингів щороку проходять апробацію на наукових конференціях, де обговорюються експертами та використовуються як база для подальших академічних і практичних проєктів.
Здобувачі ЦНТУ продовжують робити свій внесок у формування культури відповідального споживання та підвищення стандартів якості у торгівельних мережах нашого регіону.






