Доля бібліотек у сучасному цифровому світі: погляд представників ЦНТУ


17 грудня 2021
Завкафедрою історії, археології, інформаційної та архівної справи Центральноукраїнського національного технічного університету, професор Василь Орлик, викладачі та студенти цієї кафедри, а також директор бібліотеки ЦНТУ Вікторія Євміна взяли участь в роботі науково-практичної конференції «Світ у цифровий час», яка відбулась в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. І.Чижевського.

Завкафедрою історії, археології, інформаційної та архівної справи Центральноукраїнського національного технічного університету, професор Василь Орлик, викладачі та студенти цієї кафедри, а також директор бібліотеки ЦНТУ Вікторія Євміна взяли участь в роботі науково-практичної конференції «Світ у цифровий час», яка відбулась цього тижня в Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. І.Чижевського.

Тематика конференції: впровадження інновацій (передусім, – цифрових) та напрями розвитку бібліотечної справи.

Як повідомляє сайт ОУНБ ім. Д.І.Чижевського, на конференцію зібрались представники бібліотечної галузі України, а також представники закладів освіти Кіровоградщини, які готують фахівців за спеціальністю «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Як відомо, в ЦНТУ за такою спеціальністю здобувачів освіти навчають на кафедрі історії, археології, інформаційної та архівної справи.

На конференції «Світ у цифровий час» розглядались питання трансформації діяльності бібліотек; розвитку інтерактивних сервісів та впровадження інновацій у діяльність бібліотек; стан інформатизації бібліотек закладів вищої освіти; формування інформаційно-культурної та цифрової компетентності майбутніх бібліотекарів; створення та функціонування цифрових архівів як дієвого інструменту навчання та наукової діяльності тощо.

Завкафедрою історії, археології, інформаційної та архівної справи Центральноукраїнського національного технічного університету, професор Василь Орлик виступив на конференції із доповіддю «Нумізматичні зібрання бібліотек».

Доцент кафедри історії, археології, інформаційної та архівної справи ЦНТУ Людмила Глєбова представила доповідь «Аналіз веб-сайтів бібліотек закладів вищої освіти регіону». Також Людмила Глєбова та студент кафедри Олександр Косян підготували доповідь «Трансформація діяльності бібліотеки – вимога часу».

Доцент кафедри історії, археології, інформаційної та архівної справи ЦНТУ Вікторія Барабаш та студентка кафедри Ольга Козьма представили доповідь «Перспективи інформатизації бібліотеки закладу вищої освіти в сучасних умовах».

Доцент кафедри історії, археології, інформаційної та архівної справи ЦНТУ Олена Коломієць та викладач даної кафедри Оксана Головата підготували для конференції доповідь на тему «Роль бібліотеки ЗВО у формуванні інформаційної культури студентської молоді».

У своїй доповіді «Цифровий архів – дієвий інструмент навчання та науки» директор бібліотеки Центральноукраїнського національного технічного університету Вікторія Євміна розповіла про досвід та переваги функціонування репозитарію ЦНТУ.

Про історію створення репозитарію можна прочитати на сайті ЦНТУ за посиланням.

Фото –ОУНБ ім. Д.І.Чижевського