«Бути студентом в Україні в 2022 році – це не лише про навчання»


17 листопада 2022
Шановні студенти Центральноукраїнського національного технічного університету, Кропивницького інженерного фахового коледжу ЦНТУ та Світловодського політехнічного фахового коледжу ЦНТУ! Ректорат університету вітає вас із Міжнародним днем студентів та Днем студента України!

Шановні студенти Центральноукраїнського національного технічного університету, Кропивницького інженерного фахового коледжу ЦНТУ та Світловодського політехнічного фахового коледжу ЦНТУ!

Сьогодні, під час повномасштабної війни України проти російського агресора, більш, ніж доречно згадати підґрунтя свята студентської солідарності. Дату 17 листопада було проголошено Міжнародним днем студентів в пам’ять про протести празьких студентів проти німецьких окупантів в 1939 році.

Тисячі студентів українських закладів освіти стали на захист своєї Батьківщини в 2014 році, а після 24 лютого 2022 року кількість студентів, які разом із багатьма іншими громадянами протистоять російськім окупантам, виросла в рази.

Бути студентом в Україні в 2022 році – це не лише про навчання. Українське студентство є помітною частиною загальнодержавного спротиву агресорові.

Студенти воюють в лавах Збройних Сил України.

Студенти займаються волонтерською діяльністю.

Студенти виходять на проукраїнські мітинги.

Студенти беруть участь у демонстраціях та інших масових заходах на підтримку України за кордоном.

Сотні студентів у боротьбі за Україну пожертвували найціннішим – своїм життям. З початку повномасштабного вторгнення, на війні загинули вже вісім студентів Центральноукраїнського національного технічного університету, які були вашими сокурсниками, одногрупниками, друзями. Пам’ятайте про їхній подвиг. Пам’ятайте про подвиг загиблих героїв війни. Пам’ятайте, завдяки кому ви маєте можливість навчатися, відвідувати заняття, відпочивати, займатися повсякденними справами…

Наближається до завершення осінній семестр 2022/2023 навчального року, перший в історії університету семестр офлайн-навчання під час повномасштабної війни. Як не було складно працювати протягом цього семестру, – ви впорались! Бажаю вам гарно підготуватися та успішно скласти зимову сесію!

Після сесії та практики ви матимете вільний час до початку весняного семестру 2023 року. Раджу вам із користю використати цей час, приділивши увагу опануванню нових знань та навичок, вивченню та вдосконаленню іноземної мови, саморозвитку та повернутися до навчання сильнішими, ніж зараз.

Шановні студенти! Вітаю вас і бажаю найголовнішого – безпеки вам та вашим рідним і близьким! Бажаю якомога скорішої перемоги України у війні! Здоров’я та витримки вам та вашим родинам!

 

З повагою,

ректор ЦНТУ, професор                          Володимир КРОПІВНИЙ