«Не можемо собі дозволити відмінити студентський конкурс»


06 грудня 2022
1 грудня Центральноукраїнський національний технічний університет проводив ювілейний V конкурс 3D-моделювання та друку. «Ми вже одного разу скасовували конкурс з-за карантину, – говорить один із організаторів, доцент Андрій Гречка. – Але зараз ми просто не маємо морального права здатися, сісти, склавши руки, й нічого не робити. Ми продовжуємо працювати, студенти продовжують навчатися».

1 грудня Центральноукраїнський національний технічний університет проводив ювілейний V конкурс 3D-моделювання та друку. Чи доречно проводити подібні заходи під час повномасштабної війни? «Ми вже одного разу скасовували конкурс з-за карантину, – говорить один із організаторів, доцент Андрій Гречка. – Але зараз ми просто не маємо морального права здатися, сісти, склавши руки, й нічого не робити. Ми продовжуємо працювати, студенти продовжують навчатися».

В ювілейному конкурсі взяли участь здобувачі освіти Центральноукраїнського національного технічного університету Олександр Коваль та Максим Данчул; студенти Кропивницького інженерного фахового коледжу ЦНТУ Сергій Лисенко, Антон Косов та Марко Трембіцький; студенти Світловодського політехнічного фахового коледжу ЦНТУ Давид Берестовський та Катерина Варфоломєєва.

Традиційно, конкурс приходив на базі лабораторії комп’ютерної конструкторсько-технологічної підготовки виробництва кафедри машинобудування, мехатроніки і робототехніки механіко-технологічного факультету Центральноукраїнського національного технічного університету.

Завдання для конкурсу 2022 року – корпусна деталь, що має багато різних елементів (до речі, це реально існуюча деталь одного з машинобудівних підприємств обласного центру).

Як розповів завкафедрою машинобудування, мехатроніки і робототехніки ЦНТУ, доцент Андрій Гречка, складність цьогорічного завдання якраз й полягала у насиченості корпусної деталі конструктивними елементами.

«Учасникам конкурсу потрібно було швидко та правильно прочитати креслення, й потім розробити оптимальну стратегію створення 3D-моделі, обираючи між складними та дрібними елементами», – говорить Андрій Гречка.

Але це не було змагання на швидкість. Зазвичай, для того, щоб створити 3D-модель такого корпусу, середньостатистичному інженеру потрібно, щонайменше, три години. Учасники обласного конкурсу 3D-моделювання та друку від ЦНТУ мали на виконання завдання одну годину. За словами організаторів, вони свідомо обрали для конкурсу деталь, розробка моделі якої потребуватиме значно більше часу, ніж триває конкурс. Тому що хотіли, аби студенти проявили креативність, вміння планувати послідовність моделювання. Тобто, продемонстрували Інженерну творчість в її (творчості) суті.

Переможцем V обласного конкурсу 3D-моделювання та друку журі визнало студента Світловодського політехнічного фахового коледжу ЦНТУ Давида Берестовського – він почав роботу над своєю конкурсною моделлю з крупних елементів деталі й встиг розробити більше половини корпусу.

Срібними призерами конкурсу стали Сергій Лисенко (Кропивницький інженерний фаховий коледж) та Олександр Коваль (ЦНТУ). Третє місце змагань посіли Катерина Варфоломєєва (СПФК), Антон Косов (КІФК) та Максим Данчул (ЦНТУ).

У командному заліку переможцями конкурсу стала команда Кропивницького інженерного фахового коледжу ЦНТУ.

На фото (зліва-направо): всі учасники конкурсу; команда Кропивницького інженерного фахового коледжу: студенти Сергій Лисенко, Антон Косов, Марко Трембіцький та викладачі;

На фото (зліва-направо): команда Світловодського політехнічного фахового коледжу Катерина Варфоломєєва і Давид Берестовський; команда ЦНТУ Максим Данчул і Олександр Коваль.

Грамоти на нагороди конкурсантам вручали декан механіко-технологічного факультету ЦНТУ, доцент Віталій Мажара та завкафедрою машинобудування, мехатроніки і робототехніки ЦНТУ, доцент Андрій Гречка.

Цього року, з метою економії електроенергії, кафедра машинобудування, мехатроніки і робототехніки ЦНТУ відмовилась від виготовлення автентичних медалей конкурсу (раніше медалі друкували та 3D-принтерах та виготовляли верстатах кафедри). Натомість організатори збільшили призовий фонд конкурсу та кількість призерів, які отримали подарунки.

Фотографії конкурсу можна переглянути в альбомі на сторінках ЦНТУ в соціальних мережах.

Підготував Олександр Виноградов