Три золоті медалі магістранта ЦНТУ на чемпіонаті світу: дві «тренерські», одна – власна


15 грудня 2022
Восени на сайті ЦНТУ розповідалось про вихованців магістранта нашого навчального закладу Рустама Рахманкулова, які стали чемпіонами України із бойового джиу-джитсу та завоювали путівки на чемпіонат світу в Іспанії. Двоє з них вибороли «золото» світової першості із бойового джиу-джитсу. Рустам на запрошення організаторів також взяв участь у турнірі та посів перше місце чемпіонату світу.

Восени на сайті ЦНТУ розповідалось про вихованців магістранта нашого навчального закладу Рустама Рахманкулова, які стали чемпіонами України із бойового джиу-джитсу та завоювали путівки на чемпіонат світу в Іспанії. Двоє з них вибороли «золото» світової першості. Більш того: безпосередньо в Іспанії Рустам Рахманкулов отримав від організаторів запрошення взяти участь у змаганнях. І посів перше місце чемпіонату світу із бойового джиу-джитсу.

Збірна України мала потужний за чисельністю склад команди, яка прибула іспанського міста Малграт де Мар на ІХ чемпіонат світу із бойового джиу-джитсу (Combat Ju Jutsu). Загалом у змаганнях взяли участь спортсмени понад 30 країн.

У складі нашої збірної виступали представники десяти областей України, у тому числі – діючі військовослужбовці Національної гвардії та Збройних Сил України; у тому числі – двоє юних вихованців кропивницького спортклубу «Тайгер» Єгор Яровий та Максим Задиряка, які тренуються у магістранта Центральноукраїнського національного технічного університету Рустама Рахманкулова (заняття з бойових єдиноборств проходять також у борцівській залі ЦНТУ).

Як розповів Рустам Рахманкулов, на цей чемпіонат світу він поїхав у якості персонального тренера Єгора Ярового та Максима Задиряки (борців збірної України на змаганнях супроводжувало майже півтора десятки тренерів). При реєстрації спортсменів організатори запропонували йому самому взяти участь у змаганнях. За словами Рустама, пропозиція виявилась доволі несподіваною, оскільки він не планував боротися на чемпіонаті, не готувався до турніру, не контролював вагу тощо. Але прийняв виклик. Досвіду та навичок боротьби вистачило для того, щоб не просто достойно конкурувати на чемпіонаті світу, а й виграти золоту медаль.

Обидва вихованця магістранта ЦНТУ також стали чемпіонами світу: Єгор Яровий виграв золоту медаль у ваговій категорії 65+ кг серед спортсменів віком 12-13 років; Максим Задиряка виборов перше місце турніру у ваговій категорії 60 кг серед спортсменів віком 14-15 років.

На фото: магістрант ЦНТУ Рустам Рахманкулов разом із своїми вихованцями Єгором Яровим та Максимом Задирякою на  чемпіонаті світу із бойового джиу-джитсу, Іспанія, 2022 рік.

Як повідомив у соцмережах президент Міжнародної федерації бойового джиу-джитсу CJJIF Владислав Шипінський, за підсумками чемпіонату світу збірна України посіла І загальнокомандне місце у розділах «Close-contact» та «Самозахист», і ІІ командне місце в розділі «Full-contact».

Представникам Кіровоградщини готуватися до чемпіонату світу в Іспанії в складі збірній України допомагали керівники та тренери Кіровоградської обласної федерації бойового джиу-джитсу В’ячеслав Шульга та Роман Майнич (до речі, Роман – випускник нашого університету). Також підтримку у тренуваннях надають СК «Тайгер» та ЦНТУ, а із поїздкою збірників до Іспанії суттєво допомогли родини спортсменів Єгора Ярового та Максима Задиряки.

Фото з соціальних мереж