З палким «привітом» від ЗСУ та кафедри машинобудування, мехатроніки і робототехніки ЦНТУ


31 січня 2023
Військові одного з підрозділів Збройних Сил України тепер зможуть скидати на голови окупантів вдвічі більше боєприпасів ВОГ завдяки модифікації їхнього дрону, виконаного на кафедрі машинобудування, мехатроніки і робототехніки Центральноукраїнського національного технічного університету (назву військової частини, її дислокацію та позиції на фронті ми не вказуємо зі зрозумілих причин).

Військові одного з підрозділів Збройних Сил України тепер зможуть скидати на голови окупантів вдвічі більше боєприпасів ВОГ завдяки модифікації їхнього дрону, виконаній на кафедрі машинобудування, мехатроніки і робототехніки Центральноукраїнського національного технічного університету (назву військової частини, її дислокацію та позиції на фронті ми не вказуємо зі зрозумілих причин).

Як розповів завкафедрою машинобудування, мехатроніки і робототехніки ЦНТУ, доцент Андрій Гречка, до кафедри звернувся один зі студентів старших курсів, який є військовослужбовцем даного підрозділу ЗСУ, із проханням допомогти облаштувати коптер новим механізмом скидання боєприпасів.

«Механізм скидання на два заряди спільно з колегами розробляв наш випускник Олександр Кузьмін, він тривалий час допомагає армії як волонтер, – розповідає доцент Андрій Гречка. – Військові поставили нам трохи інше завдання: зробити механізм на чотири заряди, витримавши обумовлені обмеження на розмір, вагу та балансування механізму скидання».

До речі, кафедра машинобудування, мехатроніки і робототехніки ЦНТУ не перше співпрацює з Олександром Кузьміним: у квітні 2020 року на початку пандемії коронавірусу кафедра машинобудування, мехатроніки і робототехніки нашого навчального закладу (тоді ще під назвою «Кафедра металорізальних верстатів та систем») разом із паном Олександром виготовляла захисні лицеві екрани для медичних працівників.

Для виконання замовлення військових, говорить Андрій Гречка, фахівці кафедри провели розрахунки технічних характеристик матеріалу заготовок, розробили компактну 3D модель чотирьохзарядного механізму скидання та новий корпус пристрою. Електронну частину надав Олександр Кузьмін.

Випробування механізму скидання провели на кафедрі машинобудування, мехатроніки і робототехніки ЦНТУ – імітували надходження сигналу на дрон, після якого захвати мають відкриватися у певній послідовності для витримування балансу коптера у повітрі. Все працює.

Запропонована фахівцями кафедри ММРТ конструкція механізму скидання військовим сподобалась.

Повернули модернізований дрон представникам підрозділу, в лавах якого захищає Україну один зі студентів кафедри машинобудування, мехатроніки і робототехніки ЦНТУ, сьогодні, 31 січня.

Вдалого полювання, хлопці!

Підготував Олександр Виноградов