Глобальний тижневий «урок» фінансової грамотності для молоді


22 березня 2023
З 20 березня по 2 квітня 2023 року понад 100 країн світу проводять просвітницькі заходи в рамках Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week). Україна, навіть попри повномасштабну війну, також бере участь у цьогорічній акції. ЦНТУ став одним із вітчизняних закладів освіти, який не

З 20 березня по 2 квітня 2023 року понад 100 країн світу проводять просвітницькі заходи в рамках Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week). Україна, навіть попри повномасштабну війну, також бере участь у цьогорічній акції. Центральноукраїнський національний технічний університет став одним із вітчизняних закладів освіти, який не лише долучився до загальних заходів Національного банку України з нагоди Всесвітнього тижня грошей, а й організував власні.

Всесвітній тиждень грошей – це щорічна кампанія з підвищення фінансової обізнаності молоді. Вона проводиться для того, щоб молоді люди з раннього віку опановували навички, здобували знання, формували менталітет і поведінкові моделі, потрібні для прийняття зважених фінансових рішень.

До Всесвітнього тижня грошей кафедра фінансів, банківської справи та страхування Центральноукраїнського національного технічного університету виступила організатором декількох освітніх заходів, спрямованих на розширення фінансового кругозору молоді. В заходах беруть участь студенти економічного та технічних факультетів ЦНТУ.

Зокрема сьогодні, 22 березня на базі кафедри міжнародних економічних відносин відбулась зустріч здобувачів освіти та викладачів ЦНТУ з представниками одного з українських банків. На прикладі цієї фінансової установи студентів ознайомили з можливостями банківських додатків для мобільних платформ, перевагами від користування послугами мобільного банкінгу тощо.

«Сьогодні ми досить часто стикаємось із тим, що молодь не завжди володіє, – з різних причин, – достатньою кількістю інформації стосовно фінансових можливостей, які в наш час банківські установи пропонують своїм клієнтам, – говорить завкафедрою фінансів, банківської справи та страхування ЦНТУ Володимир Сибірцев. – Під час зустрічей студентів із працівниками банківського сектору, фінансового сектору здобувачі освіти можуть вживу поспілкуватися з фахівцями та почути багато нової корисної інформації. Також ми запрошуємо на такі зустрічі й викладачів університету, вони теж можуть поспілкуватися з гостями та отримати відповіді на свої питання».

Протягом Всесвітнього тижня грошей кафедра фінансів, банківської справи та страхування ЦНТУ пропонує здобувачам освіти покращити свої знання на такі теми, як: бюджетне планування та фінансові можливості територіальної громади; фінансова обізнаність молоді у сфері пенсійного забезпечення; кредитні відносини (від античності до сучасності); страхування життя; безпека фінансової діяльності та інш.

«Під час відкриття Всесвітнього тижня грошей-2023 організатори оголосили формат цьогорічних заходів: питання-відповіді, – розповідає Володимир Сибірцев. – Також вони окреслили типові фінансові питання, які задають молоді люди в різних країнах світу. Наприклад, це питання про те, як почати заощаджувати гроші, як закріпитися у фінансовому секторі, як розвинути свою фінансову грамотність. На ці та інші питання ми намагаємось дати відповіді на заходах, організованих кафедрою до Всесвітнього тижня грошей».

Як повідомив завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування ЦНТУ Володимир Сибірцев, за підсумками всіх заходів, в яких візьмуть участь представники ЦНТУ, буде направлено звіт до Національного банку України (НБУ є офіційним координатором Global Money Week в Україні) для участі у конкурсі найактивніших закладів освіти України, які популяризують ідею фінансової грамотності серед молоді.

Більше про заходи до Всесвітнього тижня грошей можна дізнатися на сайті НБУ України за посиланням https://events.bank.gov.ua/gmw2023 або на сайті Центру фінансових знань «Талан»: https://talan.bank.gov.ua/

Анонси заходів в ЦНТУ розміщено на сайті кафедри фінансів, банківської справи та страхування http://finance.kntu.kr.ua, а також на сторінках кафедри у соціальних мережах Facebook та Instagram.