Один з найбільших гравців українського ринку Business Intelligence стає партнером ЦНТУ


04 травня 2023
Українська компанія RBC Group, що спеціалізується на системах Business Intelligence (ВІ) й працює в Україні, Казахстані, Молдові, Азербайджані, Узбекистані, Грузії, Киргизстані, США та інших країнах – відомий проект компанії, про який ви точно чули, – BI системи «Prozorro», – запропонувала Центральноукраїнському національному технічному університетові співробітництво у підготовці студентів і не тільки.

Українська компанія RBC Group, що спеціалізується на системах Business Intelligence (ВІ) й працює в Україні, Казахстані, Молдові, Азербайджані, Узбекистані, Грузії, Киргизстані, США та інших країнах – відомий проект компанії, про який ви точно чули, – BI системи «Prozorro», – запропонувала Центральноукраїнському національному технічному університетові співробітництво у підготовці студентів і не тільки.

Договір про співпрацю наприкінці минулого тижня підписали ректор ЦНТУ Володимир Кропівний та виконавчий директор RBC Group, випускник нашого навчального закладу Дмитро Замуренко.

Під терміном Business Intelligence (що в перекладі з англійської означає «бізнес-аналітика» або «бізнес-розвідка») мають на увазі процес збору, аналізу, інтерпретації та подання бізнес-даних, щоб допомогти компаніям приймати обґрунтовані рішення.

«Ми розробляємо системи, що збирають данні з різних джерел, консолідують, очищають та збагачують інформацію та подають дані у такому вигляді, який дозволяє керівникам бачити реальний стан своїх компаній за всіма напрямками діяльності, дозволяє відслідковувати ключові показники діяльності, вчасно приймати управлінські рішення та прогнозувати розвиток подій, – розповідає виконавчий директор RBC Group Дмитро Замуренко (пан Дмитро є випускником 1992 року кафедри металорізальних верстатів та інструментів тоді ще Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування). – Все це можна робити навіть за допомогою додатку на мобільному телефоні. В сучасному світі даних з кожним днем стає все більше і більше, а де є багато даних – там наші клієнти».

За 15 років своєї діяльності компанія RBC Group втілила понад 1500 проектів Business Intelligence в 17 країнах світу! Лише в Україні її клієнтами є сотні підприємств, установ та організацій, від малого бізнесу (наприклад, сімейні кафетерії), до величезних промислових корпорацій, системних банків, державних структур тощо.

За словами Дмитра Замуренка, RBC Group зацікавлена долучитись до підготовки спеціалістів в ЦНТУ з двох причин:

«По-перше, наша компанія росте, розширюється й нам потрібні нові кадри: молоді фахівці з базовими знаннями. Яких спеціальностей? Консалтинг – різноплановий бізнес. Тобто, у нас зможуть працювати як ІТ-спеціалісти, з яких ми створимо консультантів із Business Intelligence, так й інженери, економісти, яких ми навчимо працювати з програмними продуктами ВІ-систем. Ми були б раді поповнювати штат місцевими кадрами, оскільки компанія RBC Group має два офіси в Україні – у Києві та Кропивницькому, при цьому центр впровадження, Research and Development та центр підтримки клієнтів розташовані саме у нашому місті. 

По-друге, ми би хотіли допомогти університету давати студентам сучасні знання. Було б добре, коли молоді спеціалісти приходили б на підприємства, вже маючи навички ВІ, які вони отримали ще на етапі навчання в університеті. У світі це доволі поширена практика: лідери ІТ-індустрії безкоштовно надають університетам ліцензії на програмні продукти, за допомогою яких навчаються студенти. Наша компанія допоможе викладачам ЦНТУ вивчити методики та практичні навички ВІ, відповідно, в подальшому це вплине на рівень підготовки студентів. Збільшення кількості випускників, які володіють навичками ВІ, дозволить підвищувати конкурентоздатність підприємств, на яких вони працюватимуть. Ми б хотіли, щоб наші студенти отримували сучасні знання, а підприємства в Україні не відставали б від світу в сучасних технологіях».

За словами Дмитра Замуренка, розвинути напрями співробітництва з ЦНТУ компанію RBC Group підштовхнула інформація про відкриття в нашому університеті на кафедрі економіки, менеджменту та комерційної діяльності нових освітніх програм: «Міжнародний бізнес та DATA-аналітика» (бакалаврат) та «Менеджмент ІТ у глобальному бізнес середовищі» (магістратура). Це ті спеціалісти, яким знання в галузі Business Intelligence точно стануть у нагоді. 

Також RBC Group пропонує здобувачам освіти ЦНТУ проходити стажування чи практику, досвід такої роботи вже є. До повномасштабного вторгнення компанія RBC Group запрошувала до себе на ознайомчу лекцію зацікавлених студентів кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення: декілька з них потім відпрацювали в компанії практику, а один студент пройшов відбір й був прийнятий на роботу до відділу компанії, а взагалі в RBC Group працює багато випускників нашого університету. 

Також договір про співробітництво між Центральноукраїнським національним технічним університетом та RBC Group передбачає участь представників організацій у наукових конференціях, семінарах, круглих столах, спільну підготовку наукових публікацій тощо. 

«Сьогодні ми обговорили дуже багато цікавих та важливих напрямків співпраці, тепер будемо реалізовувати їх на практиці», – підсумував зустріч ректор ЦНТУ Володимир Кропівний. 

Підготував Олександр Виноградов