Спеціальний віртуальний тур Музеєм грошей


29 березня 2023

Відбувся другий онлайн захід для викладачів та здобувачів кафедри фінансів, банківської справи та страхування ЦНТУ в межах «Global Money Week 2023», а саме спеціальний віртуальний тур Музеєм грошей проведений Андрієм Бойко-Гагаріним доктором історичних наук, старшим зберігачем фондів Музею грошей НБУ.
Були продемонстровані монети різної форми у вигляді дзвіночка, дельфіну, тварин, брусочка тощо. В різні історичні періоди на території сучасної України були поширенні римська монета, мідна монета Візантії, яка також фальшувалася в Україні. Володимир Великий карбував свою монету для декларування Давньої Русі як держави.
Перша гривня виникла у вигляді монети-злитку в Х-ХІ ст. яку використовували як засіб платежу. В 1661 р. у Львові карбували монети – талери прототипи європейської валюти. Українки з давніх часів використовували прикрасу (дукач) у вигляді коштовної ранки для монети (бант) в яку вставляли монету та прикрашали ним намисто. Українські паперові гроші дивують своїм перфективним дизайном та різноманіттям форм і видів.