Центральноукраїнський етап Всесвітньої студентської першості з програмування


28 березня 2017
Минулими вихідними на базі кафедри програмування та захисту інформації ЦНТУ відбувся перший етап українського студентського чемпіонату з програмування, який входить до структури першості світу з програмування The ACM International Collegiate Programming Contest, що проводиться під егідою Асоціації обчислювальної техніки та Бейлорського університету (США).

Минулими вихідними на базі кафедри програмування та захисту інформації ЦНТУ відбувся перший етап українського студентського чемпіонату з програмування, який входить до структури першості світу з програмування The ACM International Collegiate Programming Contest, що проводиться під егідою Асоціації обчислювальної техніки та Бейлорського університету (США).

В Україні чемпіонат щорічно проходить відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України, та є творчим змаганням студентів у мистецтві комп’ютерної алгоритмізації та розробленні ефективних програм.

Першість світу з програмування серед студентів «Association for Computing Machinery International Collegiate Programming Contest» (ACM ICPC) триває протягом календарного року в шести регіональних зонах: Афрка і Середній Схід; Азія; Європа, Латинська Америка; Північна Америка; Південно-Тихоокеанський регіон. В свою чергу, український чемпіонат (який є частиною європейського) поділяється на шість територіальних етапів: Східноукраїнський, Північноукраїнський, Південноукраїнський, Південно-західний, Західноукраїнський, Центральноукраїнський.

Відповідно, на базі кафедри програмування та захисту інформації ЦНТУ проходив перший раунд Центральноукраїнського етапу чемпіонату України з програмування серед студентів в рамках європейського відбору до фіналу «ACM International Collegiate Programming Contest».

В нашому університеті перший етап турніру програмістів проводиться вже сьомий рік поспіль. Щороку до участі в чемпіонаті запрошуються студентські команди ВНЗ Кіровоградської області, найкращі з яких проходять до наступного (Всеукраїнського) етапу.

Головною особливістю першості з програмування ACM ICPC є формат проведення змагань: командам, що складаються з трьох студентів, пропонується для розв’язання 10-15 задач різного рівня складності; змагання тривають п’ять годин без перерви; перевірка розв’язків задач виконується у автоматичному режимі системою ejudge безпосередньо під час змагань.

Розв’язком задачі є створений файл з вихідним кодом програми, написаний однією із дозволених правилами мов програмування (C/C++, Java, Pascal, C# або Python), який учасники завантажують у ejudge для перевірки, зарахування або відхилення розв’язку, формування турнірної таблиці та підсумків олімпіади.

Цього року в змаганнях взяли участь по дев’ять команд від двох ВНЗ обласного центру: Центральноукраїнського національного технічного університету та Центральноукраїнського державного педагогічного університету. Тож учасники чемпіонату змагалися у двох групах навчальних закладів: технічні та педагогічні, – по дві найкращі команди з кожної групи виходили до другого етапу, під час якого команди ВНЗ Черкаської, Дніпропетровської, Кіровоградської та Полтавської областей змагатимуться за путівку до фіналу Всеукраїнського етапу. Кінцева мета української частини чемпіонату – відбір обдарованих студентів для участі у командній першості світу з програмування АСМ-ICPC.

За підсумками змагань у групі технічних ВНЗ призерами стали команди:

CNTU_DreamTeam у складі студентів ЦНТУ: Юрій Пованда, Сергій Притула, Іван Буравченко (тренер – канд. техн. наук, доцент кафедри програмування та захисту інформації ЦНТУ Роман Минайленко);

CNTU_AdaKids – студенти ЦНТУ: Роман Ткачук, Сергій Охотний, Дмитро Чорновол (тренер – канд. техн. наук, асистент кафедри програмування та захисту інформації ЦНТУ Анна Коваленко);

CNTU_HighSkill – студенти ЦНТУ: Сергій Цвик, Ілля Філімоніхін, Олександр Сокуренко (тренер – викладач кафедри програмування та захисту інформації ЦНТУ Віктор Бісюк).

***

В групі педагогічних ВНЗ кращі результати показали команди:

KSPU_NotFound у складі студентів ЦДПУ: Володимир Міхав, Юлія Носко, Віктор Туртуріка (тренер – канд. пед. наук, доцент кафедри інформатики КДПУ І.В. Лупан);

KSPU_HelloWorld – студенти ЦДПУ: Андрій  Максименко, Дмитро Мельник, Марина Сокол (тренер – канд. пед. наук, доцент кафедри інформатики КДПУ І.В.Лупан);

KSPU_FatalError – студенти ЦДПУ Кирило Гавриленко, Владислав Олійник, Сергій Лисков (тренер – канд. пед. наук, доцент кафедри інформатики КДПУ Лупан І.В.).

Таким чином, відповідно до встановлених квот щодо представництва ВНЗ, виходячи із кількості розв’язаних під час даного етапу чемпіонату задач, в наступному раунді турніру нашу область дві найкращі команди від ЦДПУ: KSPU_NotFound і KSPU_HelloWorld, а також дві найкращі команди від ЦНТУ: CNTU_DreamTeam та CNTU_AdaKids.

З результатами команд І етапу чемпіонату із програмування серед студентів можна ознайомитись на веб-сайті АСМ-ICPC.

Олександр Доренський,

координатор чемпіонату в Кіровоградській області,

старший викладач кафедри ПЗІ ЦНТУ