Майбутнє України залежить від усвідомлення молодих людей, яку країну вони хочуть будувати
Кафедра економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ провела ІV Обласну науково-практичну конференцію учнівської та студентської молоді «Сучасний стан економіки України: проблеми та перспективи розвитку», участь в якій взяли більше 110 старшокласників обласного центру, студенти коледжів Світловодська та Бобринця, а також понад 80 студентів факультету економіки та менеджменту ЦНТУ.
Як зазначив голова оргкомітету Обласної науково-практичної конференції «Сучасний стан економіки України: проблеми та перспективи розвитку», проректор із наукової роботи Центральноукраїнського національного технічного університету, професор Олександр Левченко, головна мета конференцій «Сучасний стан економіки України: проблеми та перспективи розвитку», які традиційно щороку проходять на кафедрі економіки, менеджменту та комерційної діяльності, – допомогти школярам і студентам визначитися, якою справою вони хотіли б займатися у житті?
«Всі ми знаємо, що Україна зараз переживає непрості часи, – звернувся до учасників конференції професор Олександр Левченко. – Існує багато поглядів на майбутнє нашої країни, на її перспективи і шляхи розвитку, але головне, що ми усвідомлюємо, це те, що майбутнє України залежить від молоді. Від того, наскільки ви усвідомлюєте, яку країну ви хочете будувати і що ви готові зробити, щоб побудувати саме таку країну? Сьогодні ми зібралися на цю конференцію для того, щоб дізнатися ваше бачення, обмінятися ідеями і разом визначитися: в якій країні ми хочемо жити, і що ми готові зробити заради змін?»
Вітаючи учасників конференції, студентка магістратури кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ, помічник народного депутата України Олександра Горбунова Валентина Бойко розповіла про власні висновки щодо залежності розвитку економіки від наукової діяльності, які вона зробила, допомагаючи в роботі народному депутату, який є головою підкомітету з питань видатків бюджетного комітету Верховної Ради України та одним із авторів Закону України «Про Державний бюджет».
Декан факультету економіки та менеджменту Володимир Зайченко побажав учасникам конференції активніше обговорювати виступи, що лунатимуть протягом цього заходу. «Є такий вислів: хто володіє інформацією, той володіє світом, – говорить Володимир Зайченко. – Сьогодні у вас буде можливість обмінятися інформацією та отримати багато нової інформації, яку ви потім зможете використати. Також такі конференції – можливість познайомитися із новими цікавими людьми. Можливо, завдяки новій інформації та спілкуванню у вас виникнуть нові ідеї наукових економічних досліджень».
Оскільки на конференцію «Сучасний стан економіки України: проблеми та перспективи розвитку» приїхало дуже багато учнівської молоді, спеціально для них була проведена презентація кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Центральноукраїнського національного технічного університету.
Студенти кафедри ЕМКД Марія Кадигроб, Олексій Золотарьов, Олександр Драч, розповіли про відомих випускників кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ, про своє навчання на кафедрі, про викладання предметів англійською мовою, про практику і стажування за кордоном, про викладачів кафедри ЕМКД, про свою участь у студентських наукових конференціях, про студентське дозвілля.
Студент кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Павло Колісніченко англійською розповів гостям та учасникам конференції про роботу створеного при кафедрі ЕМКД англомовного дискусійного клубу «Challenge».
За словами професора Олександра Левченка, кафедра економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ тримається принципової позиції: навчати студентів певним речам, про які викладачі кафедри знають із власного досвіду. Майже усі викладачі та співробітники кафедри ЕМКД є і теоретиками, і практиками, тому вони роблять усе необхідне для того, щоб студенти також засвоювали не лише теоретичні, а й практичні аспекти.
Протягом ІV Обласної науково-практичної конференції учнівської та студентської молоді «Сучасний стан економіки України: проблеми та перспективи розвитку» були представлені доповіді за наступними темами: проблеми теорії та практики розвитку економіки в умовах інтеграційних процесів в Україні; сучасна економіка: досвід, проблеми і перспективи розвитку; світова економічна криза: причини, наслідки та перспективи подолання; ринок праці України: європейський вимір; соціально-економічні аспекти управління людськими ресурсами у ХХІ столітті; менеджмент енергоефективності та енергозбереження; проблеми та шляхи досягнення соціо-еколого-економічної безпеки в Україні.
Як зазначила відповідальний секретар конференції, асистент кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ Ольга Горпинченко, усі виступи студентів кафедри ЕМКД базувалися на їхньому практичному досвіді, отриманому під час стажувань в Україні чи за кордоном, а також під час реалізації їхніх навчальних та громадських проектів. Також варто відзначити, що цього року, на відміну від попередніх, доповіді конференції лунали трьома, а не двома іноземними мовами (англійською, французькою та німецькою).
Усі учасники ІV Обласної науково-практичної конференції учнівської та студентської молоді «Сучасний стан економіки України: проблеми та перспективи розвитку» отримали відповідні сертифікати, а автори найкращих виступів – грамоти-подяки.
Можна виділити теми наступних доповідей учасників конференції:
«Analyse comparative du système éducatif en France et en Ukraine» (доповідач: магістрант кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Анна Криворотенко);
«Інтернет-комунікація як засіб формування екологічної культури молоді» (автор: Євгеній Ігнатюк, студент Світловодського політехнічного коледжу ЦНТУ);
«Товари майбутнього на споживчому ринку» (студентка групи ОКД16-2ск кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Вікторія Лагно);
«Колонізація марса або новий рівень міграції людства» (студент групи ПА 16 Ростислав Редрєєв).
За матеріалами роботи конференції буде видано електронний збірник наукових тез.
За інформацією кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ