ЦНТУ став частиною міжнародного проєкту з впровадження європейських підходів у комплаєнс-менеджменті


02 грудня 2024
22 листопада 2024 року Центральноукраїнський національний технічний університет взяв участь у першій офіційній зустрічі учасників міжнародного проєкту EUComplianceM4UA: «Implementation of the European Approach of Compliance Management in Higher Education in Ukraine».

Проєкт виграв конкурс ERASMUS-EDU-2024-CBHE-STRAND-1 з обсягом фінансування 396 862,88 євро та триватиме з 1 листопада 2024 року до 31 жовтня 2026 року. Його мета – впровадження європейських підходів до комплаєнс-менеджменту в системі вищої освіти України.

Проєктний консорціум об'єднав дев'ять університетів із п’яти країн:

  1. Університет прикладних наук, технологій, бізнесу та дизайну Вісмар (Німеччина) – координатор проєкту.
  2. Португальський університет імені Інфанта Д. Енріке (Португалія).
  3. Хіміко-технологічний університет у Празі (Чеська Республіка).
  4. Вища школа підприємництва та адміністрації в Любліні (Польща).
  5. ЦНТУ (Україна) – національний координатор серед українських університетів.
  6. Ізмаїльський державний гуманітарний університет (Україна).
  7. Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця (Україна).
  8. Донецький державний університет внутрішніх справ (Україна).
  9. Українська інженерно-педагогічна академія (Україна).

Перша зустріч учасників мала на меті офіційно розпочати проєкт, обговорити план дій на найближчі три місяці, окреслити ролі та обов'язки партнерів, а також узгодити управлінські процеси.

Проєкт EUComplianceM4UA є логічним продовженням ініціативи International Intensive Mobility Week, що відбулася в квітні 2024 року у Вісмарі. Тоді декан економічного факультету ЦНТУ Наталія Шалімова вже долучилася до обговорення сучасних підходів до комплаєнс-менеджменту в європейських та українських університетах.

Головним координатором проєкту є професор Алі Арнаут – фахівець із комплаєнс-менеджменту, який активно підтримує Україну. Менеджмент проєкту здійснює Анна Фоменко, наукові інтереси якої також стосуються розвитку комплаєнсу в Україні.

Участь у проєкті відкриває нові можливості для нашого університету, зокрема у впровадженні сучасних стандартів управління та розвитку академічної доброчесності. Робоча група ЦНТУ налаштована на плідну співпрацю та реалізацію усіх завдань проєкту.

Міжнародна взаємодія та адаптація європейського досвіду – це крок уперед у розвитку української освіти!