ЦНТУ зміцнює партнерство з провідними підприємствами України
28 листопада делегація ЦНТУ на чолі з ректором Володимиром Кропівним, а також проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Андрій Тихий, голова Кіровоградської обласної державної адміністрації з липня 1995 р. по вересень 1996 р, голова Кіровоградської обласної ради з квітня 2006 р. по листопад 2010 р. Микола Сухомлин, представники кафедри автоматизації виробничих процесів Анатолій Мацуй, Олександр Сербул, завідувач кафедри електротехнічних систем та енергетичного менеджменту Петро Плєшков, завідувач кафедри будівельних, дорожніх машин і будівництва Владислав Настоящий відвідали гірничодобувну компанію ТОВ ВКФ «Ве́лта» — одного з найбільших гірничодобувних підприємств України, яке займає 2% світового ринку ільменіту і 35 % видобутку на українському ринку. Компанія володіє Бирзулівським та Лікарівським родовищами титанових руд у Кіровоградській області та постачає продукцію ключовим клієнтам, зокрема американській компанії Chemours, а також Precheza та Traxys.
Під час візиту делегація відвідала кар’єр, дослідницьку лабораторію та збагачувальну фабрику, ознайомившись із сучасними технологіями видобутку і збагачення сировини, що дозволяють отримувати 97% готового продукту. Зокрема, під час зустрічі з керівництвом і фахівцями ТОВ ВКФ “ВЕЛТА” - директором виконавчим Юрієм Вольським, заступником директора виконавчого з персоналу Вадимом Перовським, завідувачем лабораторії Світланою Орбідан та начальником виробництва збагачувального Олександром Гапоновим обговорювались питання науково-технічної співпраці, обміну досвідом у галузі екології та безпеки на виробництві, а також можливості для здобувачів університету пройти виробничу практику або стажування на підприємстві.
Того ж дня ректор ЦНТУ Володимир Кропівний, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Андрій Тихий, завідувач кафедри автоматизації виробничих процесів Олександр Дідик, професор Анатолій Мацуй, доценти Олександр Сербул та Віктор Босько відвідали ПАТ «НВП «Радій» – підприємство, яке є національним лідером в енергетичній галузі України та спеціалізується на впровадженні сучасних автоматизованих технологій. Основною метою візиту представників університету на підприємство було обговорення можливості співпраці між університетом і підприємством в рамках наукових досліджень, впровадження сучасних автоматизованих технологій у енергетичну галузь, а також підготовки висококваліфікованих кадрів для цієї сфери.
В рамках візиту була проведена зустріч з керівництвом підприємства, де були обговорені плани спільних наукових досліджень, організації стажувань для здобувачів Центральноукраїнського національного технічного університету.
За результатами обох візитів було досягнуто попередніх домовленостей щодо співпраці у наукових дослідженнях, спільному розвитку інноваційних технологій та подальшому обміну досвідом, покращення підготовки майбутніх фахівців.
ЦНТУ прагне розширювати можливості для здобувачів, забезпечуючи їх якісною практичною підготовкою та конкурентоспроможністю на ринку праці. Співпраця з провідними підприємствами України є важливим кроком до реалізації цієї мети.