Курси педагогічної мастерності викладачів – 2024: підсумки та перспективи
Досвідчені викладачі та співробітники університету висвітлили сучасні проблеми вищої освіти та шляхи їх вирішення, спрямовані на вдосконалення педагогічної майстерності викладачів та підвищення якості освітнього процесу.
Доцентка кафедри історії, археології, інформаційної та архівної справи Вікторія БАРАБАШ окреслила шляхи підвищення педагогічної майстерності викладача вищої школи, розкрила соціально-психологічні особливості студента як суб’єкта суб'єкт педагогічної діяльності, шляхи дотримання педагогічної етики у закладі вищої освіти.
Професор кафедри деталей машин та прикладної механіки, керівник Науково-методичної лабораторії дистанційного навчання ЦНТУ Геннадій ФІЛІМОНІХІН детально роз’яснив функції викладачів в системі дистанційної освіти ЦНТУ та етапи їх виконання, особливості організації дистанційних занять в асинхронному та синхронному режимах, створення інформаційної і інтерактивної складових дистанційних курсів, та автоматизації контрольних заходів з оцінювання роботи здобувачів.
Координаторка центру акредитації та ліцензування Тетяна ПЕТЛЕНКО висвітлила основи акредитації освітніх програм, нормативні документи щодо акредитації, особливості процесу акредитації, розкрила зміст, терміни та послідовність етапів акредитаційної експертизи, вимоги до організації акредитацій.
Доцент кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Олександр ДОРЕНСЬКИЙ виклав ефективні практики забезпечення якості змісту освітньої програми та освітнього процесу, підходи до забезпечення програмних результатів навчання змістом освітніх компонент з дотриманням академічної доброчесності.
Професорка кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності, координаторка Центру забезпечення якості вищої освіти ЦНТУ Ольга В'ЮНИК висвітлила напрями забезпечення і підвищення якості вищої освіти у сучасних умовах, організації, підготовки та проведення постакредитаційного моніторингу, розкрила роль гаранта освітньої програми у забезпеченні якості освіти.
Директорка бібліотеки ЦНТУ Вікторія ЄВМІНА розкрила сутність та напрями дотримання академічної доброчесності у вищій школі, висвітлила відповідні вимоги до організації освітнього процесу та наукової діяльності.
У роботі курсів взяв участь Віктор КОРБУТЯК, начальник відділу якості освіти Національного університету водного господарства та природокористування, із презентацією досвіду доброчесного використання штучного інтелекту в НУВГП.
Презентації лекторів на актуальну тематику викликали жваві дискусії та обговорення, стимулювали спільний пошук шляхів вдосконалення викладання та підвищення якості освітнього процесу. По завершенню курсів слухачі отримали сертифікати. Заплановано подальше проведення курсів підвищення кваліфікації викладачів з якості освіти, використання ШІ в освітньому процесі та інших актуальних питань сучасної освіти.