Двостороння співпраця з університетом Південної Америки
Під час серії онлайн-зустрічей представники обох університетів презентували свої навчальні заклади, освітні програми, участь у міжнародних проєктах та матеріально-технічну базу. Від Національного університету Кордови участь у зустрічах взяли: декан факультету сільськогосподарських наук Хорхе Омар Дутто (Jorge Omar Dutto), провідна наукова співробітниця кафедри фізіології рослин Ернеста Андреа Фабіо (Ernesta Andrea Fabio) та перекладачка з іспанської мови Наталя Королюк (Natalia Koroluk). ЦНТУ представляли ректор Володимир Кропівний, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Андрій Тихий, Ілона Андрощук, декан агротехнічного факультету Сергій Лещенко, його заступники Дмитро Петренко і Ольга Андрієнко, завідувач кафедри сільськогосподарських машин Олексій Васильковський та завідувач кафедри загального землеробства Микола Мостіпан.
Особливу увагу приділили науковим розробкам обох факультетів. Факультет сільськогосподарських наук Університету Кордови представив дослідження у сферах гідропоніки, живлення рослин, екофізіології екстенсивних посівів та інші. Агротехнічний факультет ЦНТУ презентував свої напрацювання, зокрема: дослідження серійних агрегатів і розробку нових ресурсозберігаючих машин для основного та поверхневого обробітку ґрунту; вдосконалення конструкцій сівалок, зокрема дозуючих систем, сошникових груп і допоміжних робочих органів; запровадження еколого-адаптованих, ресурсозберігаючих систем землеробства та агротехнологій вирощування польових культур; дослідження ефективного управління продукційним процесом посівів; розробку агроробота для міжрядного обробітку ґрунту та позиційного обприскування; технології використання кавової гущі для виготовлення паливних пелетів.
Під час зустрічі обговорили можливості двосторонньої співпраці в міжнародних проєктах, обмін викладачами, залучення гостьових професорів, спільні наукові заходи та наукові публікації.
Наразі триває узгодження напрямків спільних наукових досліджень, які будуть закріплені в договорі про співпрацю між університетами. Підсумком зустрічей стала взаємна зацікавленість у розширенні партнерства, що сприятиме посиленню стратегії інтернаціоналізації ЦНТУ.