ЗНО-2022: які предмети обирати та як підготуватися до тестування?


27 січня 2022
Вже 1 лютого в Україні починається реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, сертифікати якого необхідні для вступу до будь-якого закладу вищої освіти нашої країни. Центр довузівської підготовки Центральноукраїнського національного технічного університету нагадує про важливість правильного підбору співвідношення «спеціальність/сертифікатЗНО» та пропонує записатися на курси підготовки до ЗНО.

Вже 1 лютого в Україні починається реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, сертифікати якого необхідні для вступу до будь-якого закладу вищої освіти нашої країни. Центр довузівської підготовки Центральноукраїнського національного технічного університету нагадує про важливість правильного підбору співвідношення «спеціальність/сертифікатЗНО» та пропонує записатися на курси підготовки до ЗНО.

Цього року реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 1 лютого по 9 березня. Випускники 11-х класів загальноосвітніх шкіл будуть зареєстровані автоматично, а от випускникам шкіл минулих років, випускникам коледжів, технікумів, професійно-технічних закладів освіти потрібно буде реєструватись самостійно. Реєстрація на ЗНО – це перше питання, з яким вам допоможуть співробітники Центру довузівської підготовки ЦНТУ (кабінет 111, перший поверх головного корпусу університету).

Для реєстрації потрібно знати, сертифікати з яких саме предметів знадобляться вам для вступу на ту чи іншу спеціальність.

«Центральноукраїнський національний технічний університет пропонує широкий спектр спеціальностей, які охоплюють дуже багато галузей економіки. У нас представлені майже всі рейтингові спеціальності, вам буде з чого обрати спеціальність за своїми уподобаннями, – говорить керівник Центру довузівської підготовки ЦНТУ Андрій Тихий. – Ознайомитись зі спеціальностями ви можете на сайті університету в розділі «Абітурієнту». У цьому ж розділі ви побачите перелік сертифікатів ЗНО, які потрібні для вступу на обрану вами спеціальність.

Два з трьох сертифікатів обов’язкові майже для усіх вступників до бакалаврату, – виключення лише за деякими спеціальностями: це українська мова і література (або просто українська мова) та математика. Щодо третього предмету, ми надаємо абітурієнтам широкі можливості для вибору: історія, іноземна мова, географія, біологія, хімія, фізика.

Я би порадив абітурієнтам складати ЗНО за чотирма-п’яти предметами: окрім двох обов’язкових, ще хоча б два-три предмети на вибір. Таким чином ви збільшуватиме кількість комбінацій сертифікатів ЗНО та збільшуватиме свої шанси поступити до закладу вищої освіти. Тобто, якщо так станеться, що за одним із предметів до прохідного балу не вистачатиме декількох балів, ви зможете використати сертифікат із іншого предмету.

Для вступної кампанії 2022 року підходитимуть сертифікати ЗНО, видані з 2019 по 2022 роки. Але якщо випускники шкіл минулих років чи випускники коледжів не задоволені балами сертифікатів, то вони можуть заново зареєструватися та ще раз скласти тести ЗНО для того, щоб отримати вищі бали та претендувати на вступ на місця державного замовлення.

Наш Центр довузівської підготовки готовий допомогти усім категоріям вступників підготуватися до ЗНО. При ЦНТУ працюють курси підготовки до ЗНО та ЄВІ. Програми розраховані на різну тривалість навчання: від п’яти місяців до двох років. Найбільш ефективний крок для абітурієнтів 2022 року, – особливо для випускників шкіл минулих років, – вже зараз записатися на «скорочений» курс підготовки, за допомогою якого можна освіжити чи підтягнути свої знання за предметами, за якими ви плануєте складати тести ЗНО.

Тут можна відзначити високу ефективність підготовки на курсах ЦНТУ. Наприклад, минулого року всі 26 слухачів курсів ЗНО підготовчого відділення Центру довузівської підготовки отримали на тестах зовнішнього незалежного оцінювання бали, що перевищували мінімальний прохідний бал, встановлений у 2021 році (138,5). Тобто, усі вони при вступі до закладів вищої освіти України могли претендувати на місця держзамовлення».

Детальну інформацію про курси підготовки до ЗНО та ЄВІ можна отримати у Центрі довузівської підготовки ЦНТУ за телефонами: (0522) 55-50-18, (095) 202-92-45 (Viber/Telegram). Поштова скринька cdp_pk@kntu.kr.ua