Новий навчальний рік вже через тиждень: основні зміни в організації навчання


10 серпня 2022
Навчальний рік 2022-23 в ЦНТУ розпочинатиметься оффлайн та двічі: 17 серпня й 12 вересня. Навчання у дві зміни, відповідно, змінено графік початку та завершення пар. Форми навчання різні, максимально орієнтовані на можливості студентів: очна, дистанційна, комбінована, індивідуальна. Різні форми навчання можливі в межах однієї академічної групи.

Навчальний рік 2022-23 в Центральноукраїнському національному технічному університеті розпочинатиметься оффлайн та двічі: 17 серпня й 12 вересня. Навчання у дві зміни, відповідно, змінено графік початку та завершення пар. Форми навчання різні, максимально орієнтовані на можливості студентів: очна, дистанційна, комбінована, індивідуальна. Різні форми навчання можливі в межах однієї академічної групи.

В Центральноукраїнському національному технічному університеті завершується підготовка до нового навчального року. 9 серпня відбулась чергова нарада ректорату ЦНТУ з керівниками структурних підрозділів нашого навчального закладу, де обговорювались робочі питання підготовки до 2022-23 навчального року.

«Ми всі розуміємо, що наступний навчальний рік буде не звичним, буде не простим, – звернувся до учасників наради ректор ЦНТУ Володимир Кропівний. – Міністерство освіти і науки України наголошує: заклади освіти мають виходити з інтересів студента, отже, ми повинні враховувати можливості усіх наших студентів. Новий навчальний рік потребуватиме консолідації наших зусиль. Влітку, готуючись до навчального року, нам вдавалось у багатьох випадках досягати порозуміння. Лише спільною роботою ми зможемо досягти результатів в непростих умовах воєнного стану».

Як повідомлялось раніше, Вчена рада ЦНТУ ухвалила рішення розпочати навчання в очному режимі для здобувачів освіти навчання ІІ, ІІІ, IV курсів освітнього рівня «бакалавр» та ІІ курсу освітнього рівня «магістр» (денна форма) 17 серпня.

Проте, як зазначив ректор ЦНТУ, професор Володимир Кропівний, режим навчання в окремих групах визначатимуть безпосередньо кафедри. Це, перш за все, залежатиме від можливостей студентів.

Наприклад, деякі студенти матимуть бажання навчатися оффлайн та перебуватимуть у Кропивницькому – їм буде надана можливість відвідувати заняття в очному режимі. Дехто зі студентів не може приїхати в обласний центр, але має стабільний доступ до мережі Інтернет – вони зможуть займатися дистанційно. Якщо деякі студенти зараз перебувають у місцевості, де немає постійного доступу до порталу дистанційної освіти – вони займатимуться за індивідуальним графіком. Також можливі комбінації різних форм навчання.

До початку навчального року кафедри ЦНТУ вивчатимуть настрої своїх здобувачів освіти й розроблять схеми навчання для окремих академічних груп. За попередніми даними, вже є студенти, які в ході опитування виявили бажання навчатися оффлайн.

З метою запобігання скупчень людей в університеті, очне навчання проходитиме у дві зміни, а розклад занять складатиметься таким чином, щоб максимально розосередити студентів та викладачів по різних корпусах та будівлях ЦНТУ.

Перша пара починатиметься, як зазвичай – о 08.30.

Велика перерва переноситься з проміжку між другою та третьою парою та проміжок між третьою та четвертою парами. Для зручності студентів, щоб можна було без скупчень у фойє провести ротацію між першою та другою змінами навчання.

Таким чином, в 2022-23 навчальному році третя пара починатиметься на 20 хвилин раніше: об 11.30. Перерва між третьою та четвертою парами триватиме півгодини: з 12.50 до 13.20.

Після 12 вересня до навчального процесу долучаються студенти першого та першого-скороченого курсів освітнього рівня «бакалавр», які цього року поступили до ЦНТУ на базі ПЗСО або на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, чи освітнього ступеня молодшого бакалавра (як відомо, зарахування до ЗВО розпочнеться лише 5 вересня).

Так само, першокурсники починають навчання в очному режимі, далі можливі комбінації різних форм навчання.

Нарешті, на початку жовтня розпочнуть своє навчання здобувачі освіти І курсу магістратури.

Підготував Олександр Виноградов