ОПП – Електротехнічні системи електроспоживання


Освітньо-професійна програма (ОПП) «Електротехнічні системи електроспоживання» логічно продовжує професійну підготовку фахівців у галузі знань з електричної інженерії та передбачає здобуття поглиблених теоретичних та практичних знань, умінь, навичок за спеціальністю G3 «Електрична інженерія», методології наукової та професійної діяльності, інших компетентностей, достатніх для ефективного виконання завдань інноваційного характеру відповідного рівня професійної діяльності.

Мета освітньої програми – підготовка фахівців, здатних проектувати, конструювати, експлуатувати, впроваджувати новітні технології, запроваджувати електротехнічні системи електроспоживання, забезпечувати безпечну експлуатацію та енергоефективність енергообладнання, проводити наукові дослідження та здійснювати викладацьку діяльність в галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.

Основний фокус освітньо-професійної програми полягає у формуванні професійної підготовки фахівців в області електротехніки, моделювання та оптимізації електротехнічних та електромеханічних систем i комплексів, їx використання для інновацій та досліджень режимів роботи електричних станцій, мереж та систем, електричних машин та електроприводів в умовах сталої енергетики. Освітня програма зосереджена на інтеграції інженерного мислення та дослідницької (наукової) інноваційної діяльності, зокрема на інтегрованому поєднанні інженерних курсів з новітніми інформаційно-комунікаційними технологіями в галузі електроенергетики та набутті необхідних дослідницьких навичок.

Унікальність освітньої програми полягає у реалізації поглибленого оволодіння принципами вирішення складних завдань в електроенергетичній, електротехнічній та електромеханічній галузі з поглибленим вивченням сучасних систем контролю і управління якістю електричної енергії, набуття умінь здійснювати моніторинг та керування енергоспоживанням; вивченням принципів сучасної організації виробництва i збуту електроенергії в умовах енергоринку України; підготовку проектної документації по об’єкту електричної мережі; розв’язування проблем у нових або незнайомих середовищах за наявності неповної або обмеженої інформації.

Підготовка фахівців відбувається в аудиторіях та лабораторіях кафедри ЕТС та ЕМ та з використанням навчального полігону на базі підстанції 35/10 кВ. Навчальні приміщення обладнані необхідним обладнанням та засобами навчання, мультимедійними пристроями (ПК, проектори) з доступом до WI-FI, вільним доступом до мережі Internet, електронного каталогу ЦНТУ (репозитарію). Навчальний процес дублюється електронним освітнім порталом на платформі Moodle, який надає можливість навчатися у дистанційному та змішаному форматі.

Практична підготовка здобувачів освіти проводиться на провідних підприємствах енергетичної галузі центральноукраїнського регіону, зокрема: ПрАТ «Кіровоградобленерго», ПАТ «Черкасиобленерго», ТОВ «Кіровоградська енергопостачальна компанія», ДП «КСУ № 411» ПАТ «Дніпроелектромонтаж», ПАТ НВП «Радій», КП КРМ «Міськсвітло», КП КРМ «Теплоенергетик», підприємства ГК «KERNEL», ТОВ «Придніпровський олійно-екстракційний завод», ПАТ «Кіровоградолія» та ін.

Працюють програми обмінів для студентів, викладачів і науковців країн Європи – Erasmus+ та обміну студентами між університетами європейського континенту – TEMPUS/TACIS. На основі двосторонніх договорів між ЦНТУ та зарубіжними навчальними закладами реалізується міжнародна кредитна мобільність.

Підготовку магістрів за ОПП «Електротехнічні системи електроспоживання» здійснює випускова кафедра «Електротехнічні системи та енергетичний менеджмент».

Гарант освітньої програми – Петро ПЛЄШКОВ.

Гарант освітньої програми – Петро ПЛЄШКОВ.

Наші контакти: https://etsem.kntu.kr.ua, 050-074-72-57