ОПП Технічний сервіс сільськогосподарської техніки
Мета освітньої програми – надати здобувачам вищої освіти спеціальності 208 «Агроінженерія» другого (магістерського) рівня вищої освіти якісні знання, орієнтовані на формування у фахівців набору загальних та фахових компетентностей, які забезпечать отримання відповідних програмних результатів навчання та дозволять їм розв’язувати комплексні задачі з організації ефективної експлуатації й сервісу техніки та обладнання агропромислового комплексу.
В процесі навчання здобувачі вищої освіти здобувають навички забезпечувати комплексну технічну підтримку реалізації технологічних процесів агропромислового виробництва й здійснювати контроль і адаптивне управління технічним станом сільськогосподарської техніки й виробничого обладнання із застосуванням: сучасних методів та методик їх діагностування, технічного обслуговування, ремонту та зберігання; транспортування сільськогосподарської продукції; організаційної, інформаційної та правової підтримки виробничих процесів.
Підготовка здобувачів проводиться у аудиторіях, класах та лабораторіях кафедри ЕРМ (окремих корпусах №3 та №5) та у основних корпусах університету. Всі навчальні приміщення оснащені необхідним лабораторним та макетним обладнанням, мультимедійними засобами (ПК, проекторами, інтерактивними дошками) та WI-FI мережею; є власний сучасний комп'ютерний клас з вільним доступом до мережі Internet та електронних каталогів бібліотеки університету та Репозитарію. Навчальний процес забезпечується ефективною роботою електронного освітнього порталу на платформі Moodle, який підтримує дистанційну та змішану форми навчання.
Працюють програми обміну для студентів, викладачів і науковців країн Європи – Erasmus + та обміну студентами між університетами європейського континенту – TEMPUS/TACIS. В рамках угоди про співробітництво проводиться співпраця з університетами Грузії, Польщі та ін.
Практична підготовка здобувачів за всіма видами виробничих та переддипломних практик, а також стажування науково-педагогічних працівників проводиться на провідних агропідприємствах м. Кропивницький та Кіровоградської області, серед яких: ТОВ «АГРОСПЕЦЕКСПОРТ» (м. Кропивницький), ТОВ «Новагротехсервіс» (м. Кропивницький), ТОВ «ЛАНДТЕХ» (м. Кропивницький), ТОВ «АгроДар–Україна» (м. Кропивницький), ПрАТ КАТП «Агробудавтосервіс» (м. Кропивницький), ТОВ «Стройінвест» (м. Кропивницький) та ін.
Родзинкою освітньої програми є формування здатності у здобувачів ефективно здійснювати фахову діяльність орієнтовану на забезпечення підтримки технічно справного стану сільськогосподарської техніки та виробничого обладнання за рахунок застосування прогресивних методик й технологій їх сервісного обслуговування зі спеціальності 208 «Агроінженерія».
Результатом реалізації студентоцентрованого освітнього процесу є формування у випускників спеціальності комплексної фундаментальної, теоретичної та практичної підготовки у галузі сільськогосподарських машин та транспортних засобів; засобів технологічного, інформаційного, інструментального, діагностичного, сервісного та програмного забезпечення процесів експлуатації та ремонту сільськогосподарської техніки. Отримані професійні знання та вміння з теоретичних основ наукових досліджень, використання новітніх технологій в технічному обслуговуванні та ремонті с/г техніки, технологій точного землеробства, логістики в АПК, мехатронних систем техніки в АПК, моделювання технологічних процесів і систем та методів їх оптимізації та методики викладання у вищій школі, дозволяють підготувати фахівців із високим рівнем конкурентності на ринку праці як в Україні, так у європейському просторі, із здатністю до подальшого постійного саморозвитку.