Інформаційна безпека – безпека країни


23 квітня 2018
19-20 квітня базі кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету проходила ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційна безпека та комп’ютерні технології», яка об’єднала більше 160 учасників, що представляли навчальні заклади, установи та ІТ-компанії України і ще дванадцяти країн.

19-20 квітня базі кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету проходила ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційна безпека та комп’ютерні технології», яка об’єднала більше 160 учасників, що представляли навчальні заклади, установи та ІТ-компанії України, Болгарії, Фінляндії, Словаччини, Румунії, Молдови, Чехії, Білорусі, Грузії, Казахстану, Ташкенту, Азербайджану та Узбекистану.

На перший день конференції доповідали, переважно, представники ІТ-фірм і студенти, на другий – науковці, викладачі закладів вищої освіти, аспіранти тощо.

Як зазначив під час урочистого відкриття науково-практичної конференції «Інформаційна безпека та комп’ютерні технології» проректор ЦНТУ із наукової роботи, професор Олександр Левченко, в сучасному світі інформаційна безпека – один з головних пріоритетів у сфері ІТ. «Часи, коли країни конкурували за рахунок своїх природних ресурсів, минають, зараз панує ера інформаційних технологій, – говорить Олександр Левченко. – Безпека нашої країни загалом та позиції України на міжнародній арені залежатимуть, у тому числі, від того, скільки в Україні буде фахівців із інформаційної безпеки та наскільки якісно ми будемо готувати фахівців такого профілю».

За словами завкафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ, професора Олексія Смірнова, основне завдання університету (на поточному етапі розвитку освіти) – навчити студентів мислити. І як раз участь представників студентства у конференції свідчить про те, що вони вчаться мислити. Олексій Сімрнов побажав студентам отримати в університеті можливості, за допомогою яких вони зможуть реалізувати свій потенціал та знайти достойну роботу.

На початку конференції виступили директор ІТ-фірми «ONIX-SYSTEMS» Дмитро Дурач та директор ІТ-фірми «Kinect.PRO» Антон Пінчук.

Загалом, протягом першого дня роботи ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційна безпека та комп’ютерні технології» було презентовано більше 20 доповідей студентів та магістрантів, протягом другого дня – майже два десятка доповідей аспірантів, викладачів та науковців (не рахуючи доповідей за допомогою відео-зв’язку).

Секційна тематика доповідей: інформаційна безпека держави, суспільства та особистості; програмування та інформаційно-комунікаційні технології; інтелектуальні системи та штучний інтелект.

За результатами конференції опубліковано збірник, що містить 111 тез доповідей.

Активну участь в організації та проведені конференції взяв студентський науковий гурток New Horizons кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ.

За інформацією кафедри КбПЗ ЦНТУ