Стартова зустріч міжнародного проєкту #EUComplianceM4UA


03 лютого 2025
20-23 січня 2025 року в Hochschule Wismar – Університет прикладних наук, технологій, бізнесу та дизайну (Вісмар, Німеччина) відбулась стартова зустріч міжнародного проєкту #EUComplianceM4UA «Впровадження європейського підходу комплаєнс-менеджменту у вищій освіті України / Implementation of the European Approach of Compliance Management in Higher Education in Ukraine», в якому Центральноукраїнський національний технічний університет як член консорціуму виступає національним координатором.

ЦНТУ представляли: декан економічного факультету Наталія ШАЛІМОВА, заступник декана економічного факультету з навчально-методичної роботи Ірина СМІРНОВА, заступник декана економічного факультету з виховної роботи Ольга ПУГАЧЕНКО, доцент кафедри аудиту, обліку та оподаткування Галина НАЗАРОВА.   Захід зібрав представників університетів та партнерських організацій з України, Німеччини, Португалії, Чехії та Польщі.

Програма заходу включала організаційну зустріч партнерів (TPM - Transnational Project Meeting) та вступний тренінг для українських партнерів (EU Introductory Training on Compliance Management).

Під час організаційної зустрічі були обговорені питання менеджменту проєкту, проєкти організаційних документів сфері управління, десимінації та забезпечення якості, ключові робочі пакети, концепції майбутніх тренінгів від європейських партнерів та підходів щодо розробки освітніх курсів від українських партнерів. Програма вступного тренінгу охоплювали правові та нормативно-правові аспекти комплаєнсу, питання ділової етики, поведінки, а також сучасні практики управління в цій сфері.

Зустріч стала важливим кроком у реалізації проєкту Erasmus+, спрямованого на розбудову комплаєнс-менеджменту в Україні та обмін кращими європейськими практиками у цій галузі.

Знаковими складовими візиту було відвідання мерії Ганзейського-міста Вісмар, зустріч з Бургомістром міста Thomas Beyer і його помічниками, а також тренінг-сесія від Tobias Ruppert, Комплайнс-офіцера Mercedes-Benz Special Trucks & Plant Wörth.

Основна увага проєкту EUComplianceM4UA зосереджена на впровадженні європейського підходу до комплаєнс-менеджменту зі стратегічною метою підвищити рівень академічної доброчесності, міжнародного менеджменту, підприємництва, ділової етики та правових аспектів у менш досвідчених українських закладах вищої освіти (ЗВО).

Метою проєкту є вдосконалення механізмів викладання та оцінювання у закладах вищої освіти з акцентом на забезпеченні якості, управлінні, боротьбі з хабарництвом, інновації відповідно до стандартів ЄС у сфері комплаєнсу.

Проєкт EUComplianceM4UA в Центральноукраїнському національному технічному університеті буде виконуватися на базі економічного факультету на основі співпраці кафедри аудиту, обліку та оподаткування і кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності.

Керівником робочої групи та координатором проєкту EUComplianceM4UA в ЦНТУ є декан економічного факультету  Наталія ШАЛІМОВА, яка була обрана до керівного комітету проєкту (steering committee); членом групи із забезпечення якості (Qauality Assurance Team) була обрана завідувач кафедри аудиту, обліку та оподаткування Олена МАГОПЕЦЬ.

Основні напрями діяльності за проєктом:

– покращення можливостей та спроможності академічного персоналу щодо викладання та досліджень в сфері комплаєнс-менеджменту;

– розробка курсів для здобувачів магістратури 5 українських ЗВО з підвищення рівня компетенцій, навичок та потенціалу працевлаштування;

– підготовка та видання електронного, інтерактивного посібника «Комплаєнс-менеджмент»;

– створення відкритої мікросертифікованої короткострокової програми з комплаєнс-менеджменту для бізнес-менеджерів з метою забезпечення кращої відповідності потребам ринку праці;

– сприяння цифровій трансформації у викладанні комплаєнс-менеджменту в Україні за допомогою інноваційних інструментів, таких як електронні книги, подкасти, відео та рішення для гейміфікації.

Консорціум проєкту EUComplianceM4UA включає:

- Hochschule Wismar - Університет прикладних наук, технологій, бізнесу та дизайну (HW), Вісмар, Німеччина;

- Universidade Portucalense - Португальський університет ім. Інфанта Д. Енріке (UPT), Порту, Португалія;

- VŠCHT Praha - Хіміко-технологічний університет (UCT), Прага, Чехія;

- Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie (WSPA) – Вища школа підприємництва та управління, Люблін, Польща;

- Центральноукраїнський національний технічний університет (ЦНТУ), Кропивницький, Україна;

- Ізмаїльський державний гуманітарний університет (ІДГУ), Ізмаїл, Україна;

- Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця (ХНЕУ), Харків, Україна;

- Донецький державний університет внутрішніх справ (ДонДУВС), Кропивницький, Україна;

- Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна (ХНУ ім. В.Н. Каразіна) Харків, Україна;

- ГО "Професійна мережа менеджерів освіти і науки України" (PNRM Ukraine), Київ, Україна.

Університет і надалі братиме активну участь у реалізації ініціатив, спрямованої на покращення рівня комплаєнс-менеджменту та впровадження європейських стандартів в освітньому просторі України.