Впровадження європейського підходу комплаєнс-менеджменту у вищій освіті України
В рамках конференції Наталія Станіславівна разом з колегою Анною Фоменко з Університету прикладних наук, технологій, бізнесу та дизайну (м. Вісмар, Німеччина) провела воркшоп «The Role of Compliance Management Education in Strengthening the Third Role of HEIs” в рамках проєкту Erasmus EUComplianceM4UA “Впровадження європейського підходу комплаєнс-менеджменту у вищій освіті України”.
Конференція відбулась в Університеті м. Інсбрук (Австрія) і зібрала науковців, професіоналів та студентів з усього світу, щоб дослідити одне важливе питання: Як освіта може сприяти встановленню тривалого миру? Конференція була організована спільними зусиллями Центру миротворчої освіти Каразінського університету на чолі з Університетом Палацького в Оломоуці та Амстердамським вільним університетом (VU Amsterdam), Харківським університетом імені В. Н. Каразіна, Відділом досліджень миру та конфліктів Інсбрукського університету та Фондом Бергхофа.
Міжнародна конференція Aurora International Peace Conference: The Role of Higher Education in Peacebuilding стала динамічною платформою для дискусій, інновацій та співпраці. На тлі зростаючих глобальних конфліктів, загроз академічній свободі та зростаючої недовіри суспільства до науки, конференція мала на меті сприяти розробці нових стратегій для університетів, які б дозволили їм відігравати активну роль у розбудові миру.
Завдяки різноманітному складу доповідачів, цікавим дискусіям та учасникам з понад 20 країн, захід не лише зміцнив академічну співпрацю, але й підкреслив нагальність інтеграції миротворчої освіти у вищі навчальні заклади. Актуальність конференції була продемонстрована кількістю заявок та участю понад 300 учасників. На конференцію було подано понад 200 доповідей, і в ній взяли участь 147 доповідачів з більш ніж 20 країн світу. Програма включала 10 основних доповідей, 3 пленарні засідання, 22 наукові панелі, 8 круглих столів, 18 семінарів (воркшопів), а також численні виставки і фільми.
Воркшоп, презентований Анною Фоменко та Наталією Шалімовою, був сфокусований на інтеграції комплаєнс-освіти та етики в українські університети. Під час сесії було підкреслено важливість міжнародної співпраці у зміцненні комплаєнс-освіти та формуванні соціально відповідальних професіоналів, готових вирішувати сучасні регуляторні та етичні виклики. Цей внесок підкреслює третю місію університетів - взаємодія з суспільством за межами освіти та досліджень. Просуваючи комплаєнс-освіту та етику, університети відіграють ключову роль у формуванні етичного лідерства, соціальної відповідальності та сталого розвитку. Завдяки таким глобальним ініціативам, як EUComplianceM4UA, ЗВО допомагають будувати майбутнє, в якому доброчесність та підзвітність є рушійною силою як бізнесу, так і державного управління.
Теми конференції охоплювали мирні програми в найбільш нагальних гуманітарних контекстах, включаючи Україну, Палестину, Судан і Демократичну Республіку Конго, а також реалії освіти після глобальних звірств. Учасники розглянули найважливіші уроки та стратегії подолання колективної травми і довгострокового відновлення суспільства з сучасної та історичної точок зору.