Міжнародне гуманітарне право: обмін досвідом і нові знання для освітян ЦНТУ
Цьогорічна школа стала найбільшою за кількістю учасників: понад 60 представників державних органів, освітніх закладів і міжнародних структур обговорювали актуальні виклики у сфері впровадження норм міжнародного гуманітарного права (МГП) в умовах збройного конфлікту. Програма заходу охопила широкий спектр тем: від класифікації збройних конфліктів, гуманітарних принципів та захисту цивільного населення — до правил поводження з військовополоненими, захисту культурних цінностей, діяльності Служби розшуку та емблеми Червоного Хреста.
Доцент Юрій Бондарчук долучився до обговорень та сесій, які проводили визнані українські та міжнародні експерти, зокрема професор Кевін Джон Геллер (Університет Копенгагена), радниця Фінського Червоного Хреста професор Еліна Алміла, радник Данського Червоного Хреста Джонатан Сомер, доктор юридичних наук Володимир Пилипенко, делегатка Міжнародного Комітету Червоного Хреста Наталі Веллс та інші.
Метою заходу було не лише поглиблення знань у сфері МГП, а й створення простору для обміну досвідом між науковцями, юристами, державними службовцями та представниками гуманітарних організацій. Як підкреслив генеральний директор Українського Червоного Хреста Максим Доценко, «це не просто правові норми — це правила, які можуть рятувати життя».
Участь викладача ЦНТУ в такій ініціативі свідчить про актуальність гуманітарно-правових знань для фахівців у сфері економіки, управління та суспільних наук, а також про прагнення університету бути активним учасником національних та міжнародних освітніх і правозахисних ініціатив.