Рекомендації поведінки у надзвичайних ситуаціях при виявленні вибухонебезпечних предметів
Від 2014 року російські окупаційні збройні формування активно використовують міни та інші небезпечні вибухові пристрої, у тому числі заборонені міжнародним правом. Після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року проблема мін і вибухонебезпечних залишків війни набула особливої гостроти. Ознайомтеся з правилами поведінки щодо уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами.
Використання цього виду озброєнь несе в собі серйозні загрози та призводить до численних випадків загибелі, каліцтва серед цивільного населення, включаючи дітей.
Підрозділи Збройних Сил України, Державної служби з надзвичайних ситуацій та інших структур щоденно здійснюють операції з розмінування звільнених територій. З 24 лютого 2022 року підрозділами ДСНС знешкоджено понад 68 тисяч вибухонебезпечних предметів, у тому числі, близько 2 тисяч авіаційних бомб. Загалом обстежено і очищено близько 11,6 тисяч гектарів території нашої держави.
За попередніми даними, очищення від вибухонебезпечних залишків потребують близько 80 тисяч квадратних кілометрів території України.
Із рекомендаціями щодо уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки у надзвичайній ситуації можна ознайомитись на сайті ЦНТУ за посиланням http://www.kntu.kr.ua/doc/war/min.pdf
Також в документі наявна інформація щодо дій в наступних ситуаціях:
1. У разі загрози ураження стрілецькою зброєю;
2. У разі загрози чи ведення бойових дій;
3. Якщо стався вибух;
4. Під час повітряної небезпеки;
5. Під час масових заворушень;
6. Якщо вас захопили у заручники і вашому життю є загроза;
7. При проведенні тимчасової евакуації цивільного населення з
небезпечної зони.