Чотири програми підтримки підприємництва під час війни
Державний «Ощадбанку» пропонує викладачам, співробітникам Центральноукраїнського національного технічного університету або їхнім родичам скористатися однією з чотирьох програм Кабінету Міністрів України, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць в рамках економіки воєнного часу.
В умовах війни дуже важливим є перехід до економічної моделі з великою часткою мікропідприємств, малих та середніх підприємств, зазначає перша віце-прем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко, оскільки функціонування економіки за таким принципом стимулюватиме створення середнього класу та призведе до появи нових робочих місць.
1. Перша програма – мікрогранти у розмірі до 250 тис. грн. для кожного громадянина України, який хоче започаткувати першу власну справу, або розвинути вже існуюче підприємство. Мікрогрант надається на створення та розвиток власного бізнесу (одне-два робочих місця).
Уповноваженим банком даної програми виступає АТ «Ощадбанк». Заявку на отримання мікрогранту можна подавати через портал «Дія». Також отримувачі мікрогрантів можуть оформити додатковий інвестиційний кредит за Програмою «5-7-9%» у сумі до 2,5 млн. гривень.
2. Друга програма грантів Кабміну спрямована на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства. Уряд співфінансує закладку саду спільно з підприємцем; держава надає грант у розмірі 70% від вартості проекту.
3. Третя програма – гранти на створення або розвиток тепличного господарства. Учасник цієї програми може побудувати тепличний модуль розміром близько 2 га для ведення овочівництва (передбачається створення одним підприємцем до 40 нових робочих місць).
Для першої тисячі заявників для цієї програми держава надає грант у розмірі 70% від вартості проекту (але не більше 7 млн. гривень). Всі наступні заявники отримають грант у розмірі 50% вартості проекту (але не більше 5 млн. гривень).
4. Четверта програма – створення або розвиток переробних підприємств. Тут максимальний розмір гранту – до 8 млн. гривень, спрямованих на придбання основних засобів виробництва, їх доставку та введення в експлуатацію, включаючи програмне забезпечення. Перша тисяча заявників отримає грант до 70% від вартості проекту. Одна з умов – створення не менше 25 робочих місць.
Більш детальну інформацію можна отримати на сайті «Ощадбанку», у найближчому до вас відділені «Ощаду», або за телефонами: (0522) 55-53-24; (067) 522-37-26.
Нагадаємо, крім цього «Ощадбанк» пропонує викладачам, співробітникам та студентам ЦНТУ оформити зарплатні або стипендіальні картки (http://www.kntu.kr.ua/?view=article&id=651). Зокрема, за допомогою карток «Ощадбанку» можна сплачувати комунальні послуги без зайвих комісій через мобільний додаток «Ощад 24/7» або через сайт банку. «Ощадбанк» має найбільш широку в області мережу власних відділень (у кожному районному центрі) та достатньо розповсюджену мережу банкоматів.