Ризики та наслідки плагіату
Наприкінці березня-на початку квітня 2023 року бібліотека Центральноукраїнського національного технічного університету, яка виступає університетським модератором програмно-технічних засобів перевірки на плагіат, провела ряд заходів із забезпечення академічної доброчесності.
Як повідомлялось раніше, в Центральноукраїнському національному технічному університеті для перевірки на плагіат використовуються система «Unicheck» та міжнародна програма «StrikePlagiarism».
Фахівці бібліотеки провели для науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти ЦНТУ онлайн-конференцію на тему «Плагіат: ризики та наслідки».
В ході зустрічі були обговорені методи уникнення плагіату та ресурси, які при цьому використовуються. Директор бібліотеки ЦНТУ Вікторія Євміна розповіла про правові наслідки плагіату, про методи досягнення академічної доброчесності, що використовуються в ЦНТУ, про особливості роботи систем «Unicheck» і «StrikePlagiarism, про безкоштовні онлайн-сервіси перевірки на плагіат, про правила цитування та використання бібліографічних менеджерів.
Крім цього, 4 квітня бібліотека ЦНТУ організувала участь представників нашого університету в онлайн-вебінарі «Як збільшити оригінальність роботи?» (українською мовою) від команди Plagiat.pl, упорядників ресурсу для перевірки на плагіат StrikePlagiarism.com.
За інформацією бібліотеки ЦНТУ