Допомогти переселенцям знайти роботу та захистити їхні права


29 травня 2023
Минулої п’ятниці в Центральноукраїнському національному технічному університеті відбувся тренінг для внутрішньо переміщених осіб «Працевлаштування в період воєнного стану: правові аспекти, стратегії пошуку роботи, кар’єрне зростання», організований за сприяння Програми розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки уряду Німеччини.

Минулої п’ятниці в Центральноукраїнському національному технічному університеті відбувся тренінг для внутрішньо переміщених осіб «Працевлаштування в період воєнного стану: правові аспекти, стратегії пошуку роботи, кар’єрне зростання», організований за сприяння Програми розвитку ООН в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Німеччини через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Вітаючи учасників тренінгу, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків ЦНТУ, професор Олександр Левченко звернув увагу на те, що організатори даного заходу – міжнародні та вітчизняні організації, що спеціалізуються на допомозі та добре знають специфіку тематики тренінгу. «Наш університет також працює з внутрішньо переміщеними особами, – говорить Олександр Левченко. – Чимало переселенців проживає в гуртожитках ЦНТУ, минулого року ВПО вступили до нас на навчання. Ми знаємо проблеми внутрішньо переміщених осіб та вдячні міжнародним організаціям, які допомагають зробити перебування ВПО у нашому місті настільки комфортним, наскільки це можливо. Наш університет радий надати вам майданчик для проведення тренінгу. Можливо, саме тут ви почуєте відповіді на важливі для вас питання й зможете використати отриману інформацію у практичному вимірі».

За словами представника Програми розвитку ООН Дмитра, тренінг для внутрішньо переміщених осіб «Працевлаштування в період воєнного стану: правові аспекти, стратегії пошуку роботи, кар’єрне зростання» – всеукраїнська програма, метою якої є навчання ВПО аспектам працевлаштування, пошуку роботи, адаптації на робочому місці в нових умовах, стратегії пошуку роботи тощо. Для цього ПРООН запросили кваліфікованих тренерів: операційну директорку компанії GRC.UA, фахівця з 18-річним досвідом в підборі персоналу Наталію Слинько та шеф-редактора кадрового напряму групи компаній «МЕДІА-ПРО» та журналу «КАДРОВИК.UA», президента Всеукраїнської асоціації кадровиків, консультанта із застосування законодавства про працю Вікторію Ліпчанську.

Як розповіла Наталія Слинько, навчання на тренінгу має допомогти людям, які вимушені були покинути свої домівки та переїхати до інших міст, адаптуватися в цих містах та знайти нову роботу. Також на тренінгу надають знання про трудове законодавство, для того, щоб ВПО знали про свої права, про права та обов’язки роботодавця, щоб могли не лише працевлаштуватися на новому місці, а й знати, як захистити свої права.