G3 Електрична інженерія


 

 

Об’єктами вивчення та діяльності освітньо-професійної програми (ОПП) «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» є:

– підприємства електроенергетичного комплексу, електротехнічні та електромеханічні служби організацій;
– виробництво, передача, розподілення та перетворення електричної енергії на електричних станціях, в електричних мережах та системах;
– електротехнічне устаткування, електромеханічне та комутаційне обладнання, електромеханічні та електротехнічні комплекси та системи.
– системи автоматизації роботи електроенергетичного обладнання, управління та захисту та захисту об’єктів електроенергетики.

Мета освітньої програми – підготовка фахівців, здатних самостійно ставити та розв’язувати задачі розроблення нових, а також вдосконалення, модернізації та експлуатації існуючих електроенергетичних,електротехнічних та електромеханічних комплексів і систем у різних галузях енергетики,індустріального сектору, агропромислового виробництва тощо.

Основний фокус освітньої програми полягає у поєднанні теоретичного навчання з практикою вивченням електрообладнання та засобів автоматизації провідних світових виробників, режимів роботи електричних систем, мереж, підстанцій, їх проєктування та налагодження з використанням сучасних засобів релейного захисту і автоматики. Комплексний підхід до вивчення взаємозв’язків та забезпечення режимів ефективної і надійної роботи в системах виробництва, розподілу та споживання електроенергії, у тому числі, із використанням засобів керування та автоматизації технологічних процесів.

Унікальність освітньої програми полягає у реалізації глибокого та ґрунтовного оволодіння підходами до розв’язання складних завдань електроенергетики, електротехніки та електромеханіки з акцентом на сучасні системи виробництва, передачі і розподілу електричної енергії, систем релейного захисту та автоматики з набуттям відповідних навичок та умінь.

Підготовка фахівців відбувається в аудиторіях та лабораторіях кафедри ЕТС та ЕМ, з якими радимо ознайомитися на YouTube каналі кафедри ЕТС та ЕМ. Родзинкою навчальної бази кафедри є створення навчального полігону з використанням підстанції КТПБ-35/10 кВ з резервним джерелом живлення (дизель-генератор PG55R), що дозволяє готувати висококваліфікованих фахівців навіть за форс-мажорних обставин перебоїв у електропостачанні. Навчальні приміщення обладнані необхідним обладнанням та засобами навчання, мультимедійними пристроями (ПК, проектори) з доступом до WI-FI, вільним доступом до мережі Internet, електронного каталогу ЦНТУ (репозитарію). Навчальний процес дублюється електронним освітнім порталом на платформі Moodle, який надає можливість навчатися у дистанційному та змішаному форматі.

Практична підготовка здобувачів освіти проводиться на провідних підприємствах енергетичної галузі м. Кропивницький та центральноукраїнського регіону, а саме: ПрАТ «Кіровоградобленерго», ТОВ «Кіровоградська енергопостачальна компанія», ПАТ «Черкасиобленерго», ДП «КСУ № 411» ПАТ «Дніпроелектромонтаж», ПАТ НВП «Радій», КП КРМ «Міськсвітло», КП КРМ «Теплоенергетик», підприємства ГК «KERNEL», ТОВ «Придніпровський олійно-екстракційний завод», ПАТ «Кіровоградолія» та ін.

Працюють програми обмінів для студентів, викладачів і науковців країн Європи – Erasmus+ та обміну студентами між університетами європейського континенту – TEMPUS/TACIS. На основі двосторонніх договорів між ЦНТУ та зарубіжними навчальними закладами реалізується міжнародна кредитна мобільність.

Підготовку магістрів за ОПП «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» здійснює випускова кафедра «Електротехнічні системи та енергетичний менеджмент».

Гарант освітньої програми – Валентин СОЛДАТЕНКО.

Гарант освітньої програми – Валентин СОЛДАТЕНКО.

Наші контакти: https://etsem.kntu.kr.ua, 066-932-65-25