ОПП – Технічний сервіс в АПК


ОПП – Технічний сервіс в АПК

Освітня програма «Технічний сервіс в АПК» забезпечує формування у випускників І-го (бакалаврського) освітнього рівня комплексу теоретичних і практичних знань, умінь та навичок необхідних для розв’язання проблем ефективного функціонування сільськогосподарської техніки і механізованих технологій агропромислового виробництва та забезпечує підготовку фахівців із високим рівнем конкурентності як в Україні, так й у європейському просторі, із здатністю до їх подальшого самостійного професійного розвитку.

Особливістю програми є оптимальне поєднання у випускників, з урахуванням галузевої й регіональної специфіки, теоретичних знань і практичних вмінь, що забезпечують їм здатність розв'язувати спеціалізовані завдання та прикладні задачі, пов’язані із застосуванням сільськогосподарської техніки і механізованих технологій виробництва, первинної обробки, зберігання та транспортування сільськогосподарської продукції, технічного обслуговування та усунення відмов, управління механізованими та автоматизованими технологічними процесами, виробничими підрозділами, які здійснюють технічне забезпечення агропромислового виробництва.

В процесі навчання, орієнтованого на індивідуальні потреби кожного здобувача, студенти на основі теорій й законів фундаментальних, агрономічних та загально-інженерних наук, отримують наступні основні професійні знання та вміння з:

·       володіння й застосування міжнародних й національних стандартів та практик професійної діяльності;

·       будови та принципів дії основних машин, систем (машинно-тракторних агрегатів) та обладнання аграрного виробництва;

·       забезпечення ефективного функціонування сільськогосподарської техніки та виробничих процесів зберігання, обробки та транспортування сільськогосподарської продукції;

·       проектування та оцінювання, за параметрами якості, економічності та екологічності, технологічних процесів (у відповідності до агрокліматичних умов) вирощування, транспортування й первинної обробки сільськогосподарської продукції із їх забезпеченням комплексом машин і обладнання та оцінкою робочих режимів;

·       застосування комплексних стратегій й систем відновлення працездатності тракторів, комбайнів, автомобілів, сільськогосподарських машин та обладнання; складання періодичності проведення всіх видів ремонтно-обслуговуючих дій, потреб у паливо-мастильних матеріалах і запасних частинах;

·       особливості виконання сучасних операцій діагностування, технічного обслуговування та ремонту всіх видів сільськогосподарських машин, обладнання й іншої техніки, із дотриманням заходів охорони праці і безпеки життєдіяльності персоналу у відповідності до правових вимог законодавства України;

·       на основі сучасних методів управління - організацію виробничих процесів підрозділів з технічного забезпечення агропромислових виробництв із економічним обґрунтуванням ефективності їх функціонування та ін.

Освітній процес забезпечується сучасною матеріально-технічною базою, яка відповідає вимогам ліцензії та провадження освітньої діяльності. Підготовка здобувачів проводиться у аудиторіях, класах та лабораторіях як випускової кафедри «Експлуатація та ремонт машин» (окремих корпусах № 3 та № 5) та у основних корпусах університету. Всі навчальні приміщення оснащені необхідним лабораторним та макетним обладнанням, мультимедійними засобами (ПК, проекторами, інтерактивними дошками) та WI-FI мережею; є власний сучасний комп'ютерний клас з вільним доступом до мережі Internet та електронних каталогів бібліотеки університету та Репозитарію. Навчальний процес забезпечується ефективною роботою електронного освітнього порталу на платформі «Moodle», який підтримує дистанційну та змішану форми навчання. Наявна добре розвинена інфраструктура (буфети, їдальня, гуртожитки, спортивні зали та майданчики, оздоровчий табір тощо).

Працюють програми обміну для студентів, викладачів і науковців країн Європи – Erasmus + та обміну студентами між університетами європейського континенту – TEMPUS/TACIS. В рамках угоди про співробітництво проводиться співпраця з університетами Грузії, Польщі та ін.

Практична підготовка здобувачів за всіма видами виробничих та переддипломних практик проводиться на підприємствах галузі транспорту м. Кропивницький, серед яких: ТОВ «АГРОСПЕЦЕКСПОРТ» (м. Кропивницький), ТОВ «Новагротехсервіс» (м. Кропивницький), ТОВ «ЛАНДТЕХ» (м. Кропивницький), ТОВ «АгроДар-Україна» (м. Кропивницький), ПрАТ КАТП «Агробудавтосервіс» (м. Кропивницький), ТОВ «Стройінвест» (м. Кропивницький) тощо та передбачає залучення провідних фахівців підприємств галузі до навчального процесу.

Підготовку здобувачів першого (бакалаврського) рівня за освітньою програмою «Технічний сервіс в АПК» здійснює випускова кафедра «Експлуатація та ремонт машин», що має висококваліфікований штатний персонал науково-педагогічних працівників, який налічує 17 професорів й доцентів.

Наші контакти: https://erm.kntu.kr.ua, 050-747-72-20

Гарант освітньої програми – Руслан ОСІН.