Підтримайте пропозиції представників ЦНТУ на конкурсі проектів Громадського бюджету-2018
Сьогодні, 30 жовтня розпочалось рейтингове голосування за проекти Громадського бюджету міста Кропивницький, яке триватиме до 10 листопада. До голосування допущено 11 великих проектів, 31 малий проект та 7 соціальних. У тому числі, великий проект «Здорова молодь – здорове місто», соціальний проект «Гідна робота та можливості соціалізації для людей з особливими потребами», малий проект «Продовження арт-інсталяції «Umbrella Sky», подані представниками Центральноукраїнського національного технічного університету Олександром Дроздовим, Олексієм Кіріченко та Євгеном Новосьоловим, відповідно
Громадський бюджет (або «бюджет участі») – це частина бюджету міста, за рахунок якого здійснюється фінансування втілення проектів, обраних членами територіальної громади.
На відміну від попереднього конкурсу, фонд Громадського бюджету 2018 року збільшено на два мільйони гривень до загальної суми у п’ять мільйонів гривень. Крім того, до двох попередніх категорій «великий проект» и «малий проект» додано третю категорію – «соціальний проект» (призначення таких проектів – покращення умов життя людей з особливими потребами).
На реалізацію великих проектів буде використано 50% загального фонду Громадського бюджету (2,5 млн. грн.), а кошторис таких проектів не може перевищувати одного мільйона гривень. На фінансування малих проектів (вартість кожного не перевищуватиме 140 тис. грн.) буде спрямовано 40% Громадського бюджету-2018.
Серед великих проектів, відібраних конкурсною комісією до участі у голосуванні, є проект «Здорова молодь – здорове місто» від магістранта Центральноукраїнського національного технічного університету Олександра Дроздова.
Проект передбачає будівництво футбольного майданчика на 101-му мікрорайоні обласного центру, біля гуртожитків ЦНТУ. Минулого сезону подібний проект вже брав участь у конкурсі Громадського бюджету, тоді пропозиція студентів Олександра Дроздова і Владислава Вишінського набрала 721 голос у свою підтримку та посіла п’яте місце з 38 великих проектів.
Мета проекту «Здорова молодь – здорове місто» – створення умов для зайняття спортом мешканців вулиць Юрія Коваленка, Волкова, Пацаєва тощо, а також студентів-мешканців гуртожитків ЦНТУ, оскільки сьогодні подібні спортивні об’єкти на території 101-го мікрорайону та прилеглих мікрорайонів, з чисельністю населення понад 22 тис. осіб, взагалі відсутні.
На думку автора проекту, будівництво футбольного поля сприятиме дотриманню молодими людьми міста здорового способу життя, організації дозвілля професіоналів та аматорів футболу, покращенню соціальної ситуації, зниженню рівня криміногенних проявів, зміцненню здоров’я та фізичної підготовки молоді, тобто, зробить дозвілля молодих людей нашого міста більш цікавим і корисним. Також реалізація проекту дозволить проводити на високому рівні міські, регіональні та всеукраїнські змагання з футболу.
Орієнтовна вартість великого проекту «Здорова молодь – здорове місто», допущеного до голосування у конкурсі Громадського бюджету-2018, становить 971 тисячу гривень.
Мета соціального проекту «Гідна робота та можливості соціалізації для людей з особливими потребами» – створення умов для навчання роботі за комп’ютером людей з особливими потребами (проект подано фахівцем кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Олексієм Кіріченко).
Станом на початок 2017 року, в Кіровоградській області налічується 59093 осіб з особливими потребами. За статистикою, в Україні офіційно працевлаштовані лише 30% людей з особливими потребами, хоча досить часто їх працевлаштування носить суто формальний характер (враховуючи обов’язкову 4-відсоткову квоту щодо працевлаштування людей з особливими потребами на кожному підприємстві), що зумовлено як багатьма психологічними суб’єктивними чинникам, так і елементарною непристосованістю багатьох робочих приміщень для потреб людей з особливими потребами.
Водночас, як свідчить світовий досвід, з розвитком сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, дистанційна зайнятість у сфері програмування, обробки інформації, адміністрування сайтів і блогів тощо, здатна приносити певний дохід незалежно від місця перебування працюючої особи.
Навчання людей з особливими потребами навичкам дистанційної роботи за комп’ютером дозволить забезпечити їм додаткове джерело доходу, можливості соціальної адаптації, психологічний комфорт, вміння працювати в команді і розвивати свій потенціал, а в подальшому, підтримувати і навчати інших людей даної категорії.
У межах проекту передбачається обладнання, необхідного для навчання навичкам дистанційної роботи за ПК осіб з особливими потребами. Навчання здійснюватиметься на волонтерських засадах студентами та фахівцями Центральноукраїнського національного технічного університету.
Малий проект «Продовження арт-інсталяції «Umbrella Sky» передбачає збільшення площі перекриття інсталяції «Парасольки над Дворцовою», зараз розташованої на кварталі між вулицями Чорновола та Декабристів.
Віддати свій голос за проекти Громадського бюджету має право будь-який член територіальної громади міста, що є громадянином України та досяг 16-річного віку.
Проголосувати можна або за допомогою паперового бюлетеню у Центрі надання адміністративних послуг міста Кропивницький (в будні дні із 10 до 16 години та у вихідні з 10 до 13 години); або через електронну форму на сайті Кіровоградської міської ради у розділі «Громадський бюджет»/«Голосування».
Результати конкурсу встановлюватиме спеціальна комісія з визначення переможців проектів громадського бюджету міста Кропивницький.
Підтримаємо проекти «Здорова молодь – здорове місто» (код 7-В), «Гідна робота та можливості соціалізації для людей з особливими потребами» (код 7-С) і «Продовження арт-інсталяції «Umbrella Sky» (код 28-М), подані представниками Центральноукраїнського національного технічного університету!
Графіка з сайту Кіровоградської міської ради