Офіцерське звання та можливість працювати у Збройних силах або силових структурах


18 лютого 2021
Студенти невійськових закладів вищої освіти України або випускники таких університетів мають можливість окремо пройти навчання на військовій кафедрі, де вони отримають на додачу до диплома бакалавра ще й офіцерське звання і військову спеціальність. Єдина на Кіровоградщині кафедра військової підготовки працює на базі Льотної академії Національного авіаційного університету.

Студенти невійськових закладів вищої освіти України або випускники таких університетів мають можливість окремо пройти навчання на військовій кафедрі, де вони отримають на додачу до диплома бакалавра ще й офіцерське звання і військову спеціальність. Єдина на Кіровоградщині кафедра військової підготовки працює на базі Льотної академії Національного авіаційного університету.

Зараз якраз триває черговий набір слухачів на курси підготовки офіцерів запасу військової кафедри Льотної академії. Запрошуються не лише студенти чи студентки закладів вищої освіти обласного центру (незалежно від форми навчання), а також аспіранти, лаборанти, викладачі тощо, хто вже має на руках диплом бакалавра та, звісно, має бажання, додатково отримати кваліфікацію офіцера запасу.

Як розповів завідуючий кафедрою військової підготовки Льотної академії НАУ, к.т.н., доцент, полковник запасу Артур Дрезналь, для студентів ЗВО найбільш оптимальний час навчання на військовій кафедрі – паралельно із третім-четвертим курсами навчання в бакалавраті.

Підготовка на військовій кафедрі триває чотири навчальні семестри (загалом 435 годин). По завершенні навчання усі випускники кафедри проходять 30-добові збори у військових частинах Повітряних сил Збройних сил України та складають випускні іспити. Після зборів та іспитів особисті справи випускників проходять процедуру атестування, необхідну для присвоєння військового звання молодшого лейтенанта запасу. Так от, на момент атестації ви ВЖЕ повинні мати диплом бакалавра. Отже, чинним студентам починати навчання на військовій кафедрі найбільш доцільно або на третьому курсі, або перед початком третього курсу бакалаврату.

Для студентів або студенток ЦНТУ заняття на кафедрі військової підготовки Льотної академії НАУ проводяться, щонайменше, двічі на тиждень, по дві пари у другій половині дня. Окрім теоретичної підготовки також передбачені комплексні практичні зайняття загальновійськового блоку: як облаштовувати окоп, бліндаж, як правильно переносити поранених тощо. Влітку, між першим та другим роками навчання на військовій кафедрі, студентів викликають на тижневі «польові» збори, де також вчать поводитися зі зброєю та стріляти. Як вже згадувалось, завершують навчання військові збори тривалістю 30 діб, саме на цих зборах випускники кафедри складають Військову присягу. Звичайно, навчання на військовій кафедрі за програмою підготовки офіцерів запасу надає відстрочку від призову до Збройних сил.

Підсумком навчання стане звання молодшого лейтенанта запасу та військово-облікова спеціальність «Штабна авіаційна» (офіцер авіаційного штабу), а це можливість для випускників військової кафедри (за бажанням) або розпочати службу за контрактом у лавах Збройних сил України, або піти працювати до силових структур.

Як повідомив завідуючий кафедрою військової підготовки Льотної академії НАУ Артур Дрезналь, відбір на навчання на військовій кафедрі включає в себе медичну комісію, тести із фізичної підготовки (біг, підтягування, крос), тести на загальні питання/відповіді. У випадку конкурсу на вступ до кафедри також береться до уваги середній бал залікової книжки вступника.

Черговий набір на курси підготовки офіцерів запасу на базі кафедри військової підготовки Льотної академії НАУ триватиме з 15 лютого по 15 травня 2021 року. Додаткову інформацію про умови конкурсного відбору, а також про особливості навчання можна отримати на кафедрі військової підготовки Льотної академії за телефоном (0522) 39-47-49 (8.00 - 16.00) або на сайті кафедри.

Підготував Олександр Виноградов