Новини
До уваги студентів!
В рамках ініціативи «АПВШУ та друзі» продовжує функціонувати щотижнева ГРУПА ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ підтримки студентів.
Запрошуємо долучатись студентів, які бажають:
поспілкуватися зі студентами інших ЗВО України;
поділитися своїми думками/переживаннями та бути почутими;
поставити питання та отримати фахові відповіді;
отримати або надати підтримку;
побути в колі однолітків;
з користю провести годину.
Ведучі групи - професійні психологи, члени Асоціації психологів вищої школи України.
Чекаємо на зустрічі щопонеділка о 18.00.
Посилання на зустріч https://aarhusuniversity.zoom.us/j/64829306538 або через qr-код.
Також існує можливість отримати професійну індивідуальну консультацію психолога, заповнивши форму за посиланням - https://surli.cc/gsakpb
Психолог вийде з Вами на зв'язок за наданими Вами контактами та домовиться про годину консультації.
Консультації проводяться безкоштовно та не передбачають глибокої терапевтичної роботи.
Якщо ви маєте питання – пишіть психологу ЦНТУ svboyko18@gmail.com або на електронну скриньку групи підтримки - unipsyservice@gmail.com
Опитування студентів щодо їх психоемоційного стану.
Психологічна служба у співпраці з Асоціацією психологів вищої школи України проводить опитування студентів щодо їх психоемоційного стану.
Результати опитування анонімні, але студенти вказують свій ЗВО та за бажанням слово-код, за яким є можливість отримати свої індивідуальні результати діагностики, звернувшись до психолога психологічної служби університету.
Дослідження проводиться на платформі RedCap, що дозволяє забезпечити конфіденційність отриманих даних згідно європейських стандартів.
Всі учасники дослідження приймають участь у розіграші трьох цінних призів від Асоціації психологів вищої школи України. Відео розіграшу з оголошенням переможців буде опубліковано на сторінці Асоціації у Facebook наприкінці травня 2025.
Термін проведення – КВІТЕНЬ-ТРАВЕНЬ 2025.
Посилання для участі в опитуванні - https://redcap.link/cqlgq9z2
Тренінг “Психологічний портрет українця”
26 березня в циклі заходів щодо популяризації української мови за ініціативи ГО “Єдині” та на прохання студентської ради ЦНТУ в університеті було проведено тренінг “Психологічний портрет українця”. Це був вже третій захід в рамках цього проекту.
Цього разу нас було небагато. Порадувала зацікавленість в питанні студентів різних курсів, а також присутність викладачів.
Поспілкувались про різні національні психологічні портрети. Проаналізували міжкультурні відмінності колективних структур. Розглянули історичні особливості формування основних рис особистості.
Камерність заходу дозволила нам провести час в обговоренні цікавих питань, кожен зміг висловити свою думку та почути інших.
19 березня провели онлайн зустріч на тему “Чому важливо спілкуватись мовою серця”
Це був другий в циклі заходів щодо популяризації української мови за ініціативи ГО “Єдині” та на прохання студентської ради ЦНТУ.
Говорили про мову, як ознаку зрілої нації, про зв'язок з пращурами, збереження та передачу традицій, про причини, що спонукають переходити на українську, про мотивацію та труднощі на цьому шляху.
https://www.instagram.com/p/DHeJ3c9ttp5/?igsh=dmoxMGEydTEzemVs
Арт-терапевтичний тренінг зі створення “Нейроялинки” об’єднав студентів у передріздвяній атмосфері
24 грудня, напередодні Різдва, у затишній атмосфері ЦНТУ відбувся унікальний арт-терапевтичний тренінг зі створення “Нейроялинки”. Захід організували спільно зі студентською радою університету, щоб допомогти учасникам у творчий спосіб підвести підсумки року, що минає, та налаштуватися на позитивні зміни в новому році.
Тренінг поєднав у собі елементи нейрографіки — сучасної методики візуалізації та трансформації емоцій через малюнок, техніки роботи з метафорично-асоціативними картами, а також коучингові методики для особистісного розвитку.
Учасники мали змогу:
• відчути гармонію у творчому процесі;
• проаналізувати свої досягнення та незавершені справи;
• сформулювати цілі та плани на 2024 рік.
Неформальне спілкування, обмін думками та ідеями сприяли створенню справжньої атмосфери підтримки й натхнення. Кожен учасник вийшов із тренінгу не лише з власною унікальною “Нейроялинкою”, а й із внутрішнім відчуттям впевненості та готовності до нових звершень.
Цей захід став яскравим прикладом того, як творчість і арт-терапія можуть допомагати у вирішенні особистісних завдань, створювати простір для саморефлексії та сприяти згуртованості студентської спільноти.
Дякуємо всім, хто долучився до організації та проведення цього тренінгу, і бажаємо кожному натхнення, гармонії та успішного Нового року!
Більше інформації та фото
https://www.instagram.com/p/DD_z9LXNiMK/?utm_source=ig_web_copy_link
Зустріч з провідним психологом міста Анною Колєвою
15 листопада провели цікаву зустріч з провідним психологом міста Анною Колєвою – головою благодійної фундації «Мрія» Кіровоградської області.
Провели вправи на подолання стресу, поговорили про емоційне вигорання, самодопомогу та підтримку.
Приємно було, що організаторкою цієї зустрічі стала наша випускниця.
Тренінг “Сила роду”
12 березня в приміщенні бібліотеки ЦНТУ пройшов перший захід в циклі запланованих заходів щодо популяризації української мови за ініціативи ГО “Єдині” та на прохання студентської ради ЦНТУ. Це був тренінг “Сила роду”.
Розглянули відомі витоки нашої історії, поспілкувались про традиції народу, про силу, яку ми можемо черпати в родинних історіях та таємницях.
https://www.instagram.com/p/DHJcfNQNEwo/?igsh=NGhjZm9janRxMzZq&img_index=1
Тренінг з толерантності
19 листопада 2024 року проведено тренінг, присвячений сучасній толерантності. Символічно, що він припав на 1000-й день від початку повномасштабного вторгнення.
Число 1000 символізує витривалість, незламність та нашу здатність шукати світло навіть у найтемніші часи. За ці дні ми як народ, як країна, як особистості навчились головному – бути людяними. Толерантність стала тим невидимим мостом, що об’єднує нас усіх: незалежно від поглядів, віросповідання, мови чи кольору шкіри.
Це нагадування, що навіть у час війни ми будуємо майбутнє, в якому повага, прийняття й розуміння є основою нашого спільного дому.
Толерантність починається з кожного з нас. Вона – як свічка, що запалюється від іншої свічки: світло однієї людини може освітити цілий світ.
22 жовтня в рамках роботи наукового гуртка "Безпека життєдіяльності: дослідження і практика" було проведено тренінг "Перша психологічна допомога".
Скринька “Що тебе турбує” продовжує працювати.
Запрошуємо прийняти участь в опитуванні.
Залиш свої проблеми тут!
Поділись тим, що тривожить!
Запити, що турбують більшість, будуть розглянуті на найближчих заходах.
15 жовтня відбувся тренінг “Підтримка ментального здоров’я” для студентів ЦНТУ
Затишний простір читальної зали дозволив провести півтори години за вправами та розмірковуванням над дієвими аспектами підтримки свого стану в комфортному та продуктивному стані.
Було розглянуто міфи та правду про ментальне здоров’я, проаналізували вплив кольорів на емоційний стан, попрацювали з метафоричними картами…
https://www.facebook.com/
Захід до Дня ментального здоров'я
10 жовтня Психологічна служба ЦНТУ разом з Центром виховної роботи та представниками студентської ради долучились до заходу до Дня ментального здоров'я. На базі комунального закладу “Кропивницький міський центр комплексної реабілітації та надання соціальних послуг для осіб з інвалідністю” було проведено форум. Ми представили свій “Символ стійкості” на стежці ментального здоров'я від закладів професійної та вищої освіти міста.
https://www.facebook.com/
ІІ Міжнародний форум “Терапія горя”
26-27 вересня 2024 року в Івано-Франківську відбувся ІІ Міжнародний форум “Терапія горя” Відновлення людського капіталу України, що проводився у змішаному форматі.
Відомі європейські та українські психологи, психотерапевти, волонтери, капелани впродовж двох днів ділились своїми напрацюваннями та практичним досвідом в сфері підтримки та терапії горя, переживання втрати, тривалого горя та посттравматичного стресового розладу, пов’язаного з травматичною втратою. Розглядались підходи та досвід роботи з інтегрованою та систематичною волонтерською підтримкою горя за принципом «рівний-рівному». Говорили про грамотність суспільства щодо горювання, про емпатію, підтримку людей в жалобі, про особливості роботи з дітьми та підлітками…
https://www.facebook.com/
Тренінг “Лайфхаки студентського життя”
6 вересня в приміщенні читальної зали ЦНТУ відбувся тренінг “Лайфхаки студентського життя”. Дякуємо представникам студентського самоврядування за участь та поради для першокурсників.
Захід від психологічної служби разом зі студрадою
У п'ятницю, 6 вересня 2024 року, о 13:00 в приміщенні читальної зали Університету відбудеться захід від психологічної служби разом зі студрадою. Зустріч на тему "Лайфхаки студентського життя".
Відбувся науково-практичний семінар-тренінг «Інформаційно-психологічна безпека особистості: загрози та методи розпізнавання і протидії»
20 березня 2024 року на базі кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення та за підтримки психологічної служби ЦНТУ відбувся науково-практичний семінар-тренінг «Інформаційно-психологічна безпека особистості: загрози та методи розпізнавання і протидії».
Семінар-тренінг відвідало близько 20 учасників – студентів університету.
Організатор події Мелешко Єлизавета Владиславівна, доктор технічних наук, професор, доцент кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення розповіла про види інформаційно-психологічних впливів, ознаки конструктивних та деструктивних впливів, методи розпізнавання психологічних маніпуляцій та методи протидії їм. А також провела тренінгові вправи для закріплення розглянутого матеріалу і здобуття учасниками практичних навичок для забезпечення власної інформаційно-психологічної безпеки.
Розбирались, що таке газлайтинг. Як його розпізнати та як діяти.
Дякуємо Єлизаветі Владиславівні за цікаве проведення. Подарунки та печиво були приємним доповненням до заходу.
Майстер-клас з нейрографіки
19.03.2024 Психологічна служба ЦНТУ спільно зі студентською радою та профкомом ЦНТУ провели майстер-клас з нейрографіки для всіх бажаючих. Наша зустріч проходила в світлому затишному приміщенні читальної зали університету. На цьому заході студенти та викладачі могли ознайомитись з одним із дієвих інструментів арт-терапії - нейрографікою.