Протидія насильству



Куди звернутись, якщо потрібна допомога:


Спровокувала?

Інформаційна кампанія «Спровокувала?» від ООН Жінки в Україні має на меті кинути виклик культурі звинувачення жертви (віктімблеймінгу), підвищити обізнаність щодо гендерно-зумовленого насильства та гендерних стереотипів в Україні. Всі відео мають статус соціальної реклами.

Серія із 15 молодіжних роликів, які пояснюють різні прояви насильства та пропонують варіанти самозахисту, створені за підтримки Європейського Союзу.

Можна продемонструвати відео та обговорити з цільовими аудиторіями, чи траплялися такі ситуації, та як на них варто реагувати.

Доречним буде долучення до дискусії представників/ць Нацполіції.

Структурно ролики поділяються на 3 категорії:
- фізична самооборона, створена у партнерстві з інструктором з самооборони Нацполіції
- юридичний аспект насильства - що таке домашнє насильство, кібернасильство, як ідентифікувати насильство, принцип активної згоди, перевищення допустимої самооборони.
- сексуальна безпека - культура згоди, що така стать, гендер, орієнтація, токсичні відносини, сексуальна безпека в контексті пандемії

Все відео - https://www.youtube.com/channel/UCysCN-5GnOU2jkPDmFlllPw/videos


Безпечні міста та громадські простори для жінок і дівчат

Протягом 10 років Глобальна Флагманська Ініціатива ООН Жінки «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок і дівчат» працює з провідними жіночими організаціями, місцевою та центральною владою, структурами ООН та іншими партнерами для розробки, впровадження та оцінки комплексних підходів до профілактики сексуальних домагань в громадських місцях та боротьби з ними в різних контекстах. Украі?на долучилася до програми «Безпечні міста та безпечні громадські простори для жінок і дівчат» у 2018 році. Наразі вже сім міст та громад в Україні використали методологію «Безпечні міста та громадські простори для жінок і дівчат» для розробки міських програм.

у вересні 2022 року була запущена пілотна ініціатива «Безпечні місця для жінок і дівчат». Ініціатива, запущена структурою ООН Жінки, ґрунтується на Глобальній ініціативі «Безпечні міста та безпечні громадські місця», яка вже понад 10 років розробляє, впроваджує та оцінює комплексні підходи до боротьби з сексуальним насильством щодо жінок і дівчат у громадських місцях.

Разом з жіночими правозахисними організаціями та іншими місцевими партнерами ООН Жінки працює над адаптацією цієї ініціативи до місцевого контексту. Результатом стало створення чотирьох безпечних просторів для жінок у Запорізькій та Івано-Франківській областях. Розроблені на основі оцінок, проведених різними жінками в кожному з вибраних місць, простори облаштовані відповідно до конкретних потреб їхніх бенефіціарок.


HeForShe University Tour

Студентська ініціатива ООН Жінки в рамках кампанії HeForShe, спрямована на створення вільного від дискримінації та сексизму академічного середовища. Тур був презентований у 5 університетах України, всі бажаючі можуть організувати перегляд 20-хвилинного освітнього фільму та обговорити можливості створення безпечної території університету/освітнього середовища; антидискримінаційного наповнення навчальних програм та матеріалів; прозорої системи просування та управління вищими навчальними закладами/освітніми структурами без упереджень. У відео частина присвячена і питанням насильства.

Про ініціативу можна прочитати тут


Шрами

Інтерактивний театр, де глядач може обирати дії актрис та впливати на розвиток сюжету. Створений ООН в Україні у партнерстві з Диким Театром, це є ключовим елементом кампанії 16 днів 2020 року.

Почитати про ініціативу - тут.


Онлайн курс щодо запобігання та протидії сексуальним домаганням на робочому місці

ООН Жінки у співпраці з Національним агентством з питань державної служби та Центром адаптації державної служби до стандартів ЄС та за фінансової підтримки уряду Швеції розробили новий онлайн курс, присвячений питанням запобігання та протидії сексуальним домаганням на робочому місці. Він покликаний сприяти створенню робочого середовища, вільного від будь-яких проявів дискримінації та насильства за ознакою статі, з гідними та рівними умовами праці для всіх.

Курс складається з чотирьох тематичних модулів, під час проходження яких слухачі зможуть:

  • - дізнатися більше про різні форми та прояви сексуальних домагань на робочому місці,
  • - ознайомитися з результатами досліджень, які дозволяють оцінити справжні масштаби сексуальних домагань у суспільстві,
  • - поглибити власні знання щодо вітчизняного законодавства та міжнародних зобов’язань України у сфері викорінення сексуальних домагань,
  • - розглянути найбільш поширені міфи щодо сексуальних домагань, спростування яких допоможе краще зрозуміти природу цього явища,
  • - отримати практично орієнтовані рекомендації щодо запобігання та протидії сексуальним домаганням на робочому місці, а також надання підтримки постраждалим.

Курс розміщений на освітній платформі Української школи урядування: https://moodle.usg.org.ua/course/view.php?id=94 та доступний для навчання усім бажаючим.

Після успішного завершення онлайн-курсу учасники отримають електронні сертифікати.