172 Програмування та кіберзахист інфокомунікацій


Мета освітньої програми – Підготовка фахівців, здатних самостійно проектувати, адмініструвати та експлуатувати інфокомунікаційні мережі. Розробляти необхідне програмне забезпечення та здійснювати забезпечення їх кіберзахисту. Протидія хакерським атакам, програмування застосувань комп’ютерних мереж та мобільних пристроїв, створення так званих вбудованих систем, що є пристроями чи системами, дія яких повністю визначається програмно – їх велика потреба не тільки в комунікаціях, а й в робототехніці, системах штучного інтелекту.

Освітня програма 172 «Програмування та кіберзахист інфокомунікацій» – це сучасний підхід в підготовці фахівців з сучасних та перспективних інфокомунікаційних технологій та забезпечення їх надійного функціонування та кіберзахисту. Це поєднання знань та вмінь програмування і функціонування приладів та систем в галузі Інформаційних технологій та телекомунікацій.

 В процесі навчання студенти набувають широкий набір вмінь та навичок, зокрема: здатність контролювати і діагностувати стан обладнання та програмного забезпечення інформаційних та телекомунікаційних мереж, здатність використовувати бази даних, хмарні технології при пошуку і формуванні мультимедійного контенту, здатність виконувати профілактику та відновлювальне обслуговування устаткування інформаційних і телекомунікаційних мереж, систем передачі, систем комутації тощо, здатність забезпечувати інформаційну безпеку інформаційних та телекомунікаційних мереж, вміння з програмування мікроконтролерів, навички розробки радіотехнічних пристроїв і систем, навички по ремонту радіоапаратури, навички з монтажу обладнання, вивчають мови програмування С,С++, С#, Python, WEB-програмування та бази даних.

Підготовка здобувачів проводиться у аудиторіях, класах та лабораторіях кафедри АВП в основних корпусах університету. Всі навчальні приміщення оснащені необхідним лабораторним та макетним обладнанням, мультимедійними засобами (ПК, проекторами, інтерактивними дошками) та WI-FI мережею; є власний сучасний комп'ютерний клас з вільним доступом до мережі Internet та електронних каталогів бібліотеки університету та Репозитарію. Навчальний процес забезпечується ефективною роботою електронного освітнього порталу на платформі Moodle, який підтримує дистанційну та змішану форми навчання.

Лабораторії оснащені устаткуванням, наданим підприємствами-роботодавцями та сучасною комп’ютерною технікою. Лабораторія відновлюваних джерел енергії обладнана стендами для дослідження роботи сонячних панелей, наданими ТОВ «КС СОЛАР». Лабораторія автоматизації виробничих процесів обладнана стендами для дослідження процесів контролю роботи атомних електростанцій, наданими ПАТ НВП «Радій». Лабораторія мікропроцесорних засобів оснащена стендами на базі ПЛК-контролерів та контролерами на базі STM32 та Arduino.

Матеріальна база постійно оновлюється та розширюється. Зокрема в 2023/24 н.р. було закуплено ряд спеціального обладнання та оснащення для лабораторій: паяльні станції, система відео-моніторингу, набір для програмування мікроконтролерів.

Працюють програми обміну для студентів, викладачів і науковців країн Європи – Erasmus + та обміну студентами між університетами європейського континенту – TEMPUS/TACIS. В рамках угоди про співробітництво проводиться співпраця з університетами Грузії, Польщі та ін.

Практична підготовка проходить на підприємствах-партнерах регіону, а стажування відбувається як у вітчизняних, так і у закордонних навчальних закладах та провідних підприємствах м. Кропивницький та Кіровоградської області, серед яких: ПАТ НВП «Радій» , ТОВ «Шторм»,  Укртелеком, ТОВ «КС СОЛАР», ТОВ «КЕРНЕЛ»

Родзинкою освітньої програми є інтеграція сучасних знань і технологій, що дозволяють студентам отримувати унікальну підготовку у трьох важливих сферах: програмування(software), кібербезпеки, та бути розробниками схем, пристроїв та програмного забезпечення для мікроконтролерів, чипів та інших електронних пристроїв (hardware).

Широкі кар’єрні можливості: випускники можуть працювати як програмістами в сфері IT, так і  фахівцями вбудованих систем які пишуть програмне забезпечення для мікроконтролерів, чипів та інших електронних пристроїв., менеджерами проектів у сфері інженері які координують проєкти з розробки та впровадження нових технологій і пристроїв що значно  розширює перспективи працевлаштування.

Підготовку бакалаврів за ОПП «Програмування та кіберзахист інфокомунікацій» здійснює випускова кафедра автоматизації виробничих процесів».

Наші контакти:http://avp.kntu.kr.ua, (050) 588-21-22

Гарант освітньої програми Віктор БОСЬКО

Гарант освітньої програми Віктор БОСЬКО

Освітні підрозділи

Основні підрозділи