Факультет будівництва, транспорту та енергетики
Бевз Олег Вікторович
декан факультету
кандидат технічних наук, доцент
Красота Михайло Віталійович
заступник декана з навчально-методичної роботи
кандидат технічних наук, доцент
Солдатенко Валентин Петрович
заступник декана з навчально-виховної роботи
кандидат технічних наук, доцент
Томаченко Надія Антонівна
диспетчер факультету
Структура факультету
Факультет будівництва, транспорту та енергетики (ФБТЕ) готує бакалаврів та магістрів за спеціальностями 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка», 274 «Автомобільний транспорт», 205 «Агроінженерія».192 «Будівництво та цивільна інженерія»; 133 «Галузеве машинобудування», 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», 132 «Матеріалознавство», 275 «Транспортні технології».
На сьогоднішній день на факультеті навчається близько півтори тисячі студентів з України та 43 студенти з інших країн світу. Вони опановують такі спеціальності освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавр та магістр:
174 Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка
(бакалаврат, магістратура)
274 Автомобільний транспорт
(бакалаврат, магістратура)
208 Агроінженерія
(бакалаврат, магістратура – освітня програма «Технічний сервіс сільськогосподарської техніки»)
192 Будівництво та цивільна інженерія
(бакалаврат, магістратура)
133 Галузеве машинобудування
спеціалізація: (Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини і обладнання)
(бакалаврат, магістратура)
141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»
(бакалаврат, магістратура – освітні програми: «Електротехнічні системи електроспоживання», «Енергетичний менеджмент»)
132 Матеріалознавство
(бакалаврат, магістратура)
275 Транспортні технології
(бакалаврат, магістратура)
Кращі випускники факультету мають змогу продовжити навчання в аспірантурі. В університеті діють спеціалізовані Вчені ради з захисту дисертацій.
Студенти факультету протягом навчання мають можливість отримати робітничу професію, пройти практику та стажування за кордоном, вивчати іноземні мови, приймати участь у студентському самоврядуванні, наукових олімпіадах, конференціях та наукових гуртках, брати участь у спортивних змаганнях за бажаним спрямуванням та розвивати свої творчі здібності у студентському клубі.
Історія факультету
Базові спеціальності ФБТЕ свого часу входили до складу кількох факультетів. Спеціальність «Технологія та устаткування відновлення та підвищення зносостійкості машин і конструкцій» започаткована на ремонтно-технологічному факультеті, який готував спеціалістів 13 років (1970-1983 рр.). Спеціальність «Підйомно-транспортні, дорожні, будівельні, меліоративні машини і обладнання» бере свій початок на факультеті сільськогосподарського машинобудування (1970-1975 рр.), а потім фахівців цієї спеціальності готував факультет будівельних та дорожніх машин (1975-1989 рр.). В зв’язку з структурною перебудовою ВНЗ з 1989 року фахівців даних спеціальностей готували на факультеті конструювання і експлуатації машин (1989-1993 рр.). З 1993 року на базі факультету створюються департаменти експлуатації машин та технічного сервісу і будівельних та дорожніх машин. У 1996 році за наказом ректора «Про зміну структури інституту» на базі вищезгаданих департаментів було створено факультет проектування і експлуатації машин. З 1995 року започаткована підготовка фахівців спеціальності «Автомобілі та автомобільне господарство», а з 1996 – «Промислове та цивільне будівництво». У зв’язку з структурними змінами в університеті з 2022 року на факультеті здійснюється підготовка фахівців за спеціальностями 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» ( започаткована у 1971 році) та 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (започаткована у 1976 році).
Очолювали факультет професор Василенко Ф.І. (1996-2000 рр.), професор Яцун В.В. (2000-2024), з 2024 - доцент Бевз О.В. З 2018 року факультет проектування та експлуатації машин перейменовано на факультет будівництва та транспорту, а з березня 2023р. - на факультет будівництва, транспорту та енергетики.
Кафедри факультету мають сучасну матеріально-технічну базу і висококваліфікований професорсько-викладацький склад для якісної підготовки бакалаврів та магістрів, засвоєння робітничих професій, виконання науково-дослідної роботи з створення принципово нового покоління машин, будівель та споруд і підвищення технічного рівня із застосуванням персональних комп’ютерів та систем автоматичного проєктування. Навчальний процес забезпечують понад 80 викладачів. Всі викладачі факультету мають наукові ступені та звання, серед них 16 докторів наук.