Важлива інформація


Інформація про перебування іноземних громадян в Україні
Інформація про права та обов’язки іноземних громадян під час перебування в Україні, встановлені законодавством України

Правовий статус іноземців в Україні, основні свободи та обов'язки іноземних громадян та осіб без громадянства, які проживають або тимчасово перебувають в Україні, порядок вирішення питань, пов'язаних із в'їздом в Україну або виїздом з України встановлюється Конституцією України, Законом України від 4 лютого 1994 року "Про правовий статус іноземців".

Іноземці та особи без громадянства мають ті ж права і свободи та виконують ті ж обов'язки, що й громадяни України, якщо інше не передбачено Конституцією та іншими законами України, а також міжнародними договорами України.

Іноземці та особи без громадянства є рівними перед законом незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, мови, ставлення до релігії, роду і характеру занять, інших обставин.

Якщо іноземною державою встановлено обмеження щодо реалізації прав і свобод громадянами України, Кабінет Міністрів України може прийняти рішення про встановлення відповідного порядку реалізації прав і свобод громадянами цієї держави на території України. Це рішення набирає чинності після його опублікування. Воно може бути скасовано, якщо відпадуть підстави, за яких воно було прийнято.

Здійснення іноземцями та особами без громадянства своїх прав і свобод не повинно завдавати шкоди національним інтересам України, правам, свободам і законним інтересам її громадян та інших осіб, які проживають в Україні.

Іноземці та особи без громадянства зобов'язані поважати Конституцію та дотримуватись законів України, шанувати традиції та звичаї народу України.

Іноземці та особи без громадянства мають право на відпочинок нарівні з громадянами України.

Всі інші іноземці та особи без громадянства оплачують своє навчання, якщо інше не передбачено законодавством України та міжнародними договорами України.

Іноземці та особи без громадянства, прийняті до навчально-виховних закладів України, мають права і обов'язки учнів і студентів відповідно до законодавства України.

Іноземці та особи без громадянства мають право на користування досягненнями культури нарівні з громадянами України і зобов'язані дбайливо ставитися до пам'яток історії та культури, інших культурних цінностей.

Іноземцям та особам без громадянства гарантується право на свободу совісті нарівні з громадянами України.

Забороняється розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, а також образа почуттів громадян України та іноземців та осіб без громадянства у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями.

Іноземці та особи без громадянства мають рівні з громадянами України права і обов'язки у шлюбних і сімейних відносинах: вони можуть укладати і розривати шлюби з громадянами України та іншими особами відповідно до законодавства України.

Законодавством України іноземцям та особам без громадянства гарантуються недоторканність особи, житла, невтручання в особисте і сімейне життя, таємниця листування, телефонних розмов і телеграфних повідомлень, повага їхньої гідності нарівні з громадянами України.

Іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Здійснення іноземцями своїх прав і свобод не повинно завдавати шкоди національним інтересам України, правам, свободам і законним інтересам її громадян та інших осіб, які проживають в Україні.

Інформація про порядок і умови виїзду з України

Іноземці та особи без громадянства виїжджають з України за дійсними паспортними документами.

Іноземці та особи без громадянства, яким надано статус біженця в Україні, мають рівні з громадянами України права на вільне залишення території України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Виїзд з України іноземцю та особі без громадянства не дозволяється, якщо: - щодо нього ведеться дізнання чи попереднє слідство або кримінальна справа розглядається судом – до закінчення провадження у справі; - його засуджено за вчинення злочину – до відбування покарання або звільнення від покарання; - його виїзд суперечить інтересам безпеки України – до припинення обставин, що перешкоджають виїзду. Виїзд з України іноземця та особи без громадянства може бути відкладено до виконання ним майнових зобов'язань перед фізичними та юридичними особами в Україні. Інформація про медичне обслуговування іноземних студентів за страховим полісом Іноземні громадяни повинні обов’язково мати страховий поліс для надання екстреної медичної допомоги. Вартість страхового поліса визначається угодою зі страховою компанією. Студенти щороку повинні проходити медичний огляд і здавати аналізи на відсутність ВІЛ-інфекції, а студенти з країн Африканського континенту також аналізи на відсутність малярії. Поліс медичного страхування іноземців, які тимчасово перебувають в Україні – це один з необхідних документів для пред'явлення в уповноважений орган, якщо Ви бажаєте оформити посвідку на тимчасове проживання на території України або продовжити термін її дії. Потрібна страховка на надання екстреної медичної допомоги іноземцям в Україні, й оформляється вона тільки деякими страховими компаніями. Однак при оформленні посвідки на тимчасове проживання незалежно від громадянства обов'язково зажадають поліс медичного страхування. Інформація про отримання медичних послуг, не включених до страхового полісу
Іноземці мають право звертатись до будь-якого медичного закладу України. Іноземці мають рівні права з громадянами України, а тому можуть звертатись до міської чи приватної лікарні за власним бажанням або до медичного пункту свого вищого навчального закладу.

Проживання

Іноземці проживають на території студмістечка у дев’ятиповерховому гуртожитку №4 секційного типу (просп. Університетський, 8). У гуртожитку створені всі умови для проживання. Кожна секція має дві кімнати, розраховані для проживання в них двох та трьох осіб відповідно, санвузол і кімнату гігієни. Кімнати укомплектовані необхідними меблями: ліжками, тумбочками, столом та стільцями. На кожному поверсі є кухня, обладнана електроплитами. На першому поверсі знаходяться душові кімнати.

Відпочинок

Велику увагу приділяється в ЦНТУ розвитку фізичної культури і спорту. Свою майстерність іноземні студенти можуть удосконалювати в 12 спортивних секціях із різних видів спорту.

Іноземним громадянам надається допомога в соціальній і культурній адаптації, організовуються і проводяться різні позааудиторні заходи, які допомагають більше дізнатися про Україну, її культуру і людей.

 

Таким чином, в університеті діє інфраструктура, необхідна для навчання, мешкання, занять спортом і відпочинку студентів.

Освітні підрозділи

Основні підрозділи